Netflix’ten Temel Paket Abonelerini Kızdıracak Hamle: Reklamlı Paketin Çözünürlüğü Artırıldı

Netflix’in henüz Türkiye’de bulunmayan reklamlı paketine önemli bir iyileştirme yapıldı. Paketin görüntü kalitesi 720p’den 1080p’ye çıkarıldı. Netflix’in uygun fiyatlı olarak lanse ettiği reklamlı pakette bile Full HD çözünürlük sunarken reklamsız temel pakette 720p görüntü sunması kullanıcıların tepkisini çekebilir.

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, Türkiye’de aktif olmasa da bazı ülkelerde reklamlı abonelik paketleri satıyor. Bu paket, “Temel”, “Standart” ve “Özel” paketlerden daha ucuza mal oluyor. Ancak kullanıcılar, dizi veya film izledikleri sıralarda reklamlarla karşılaşıyorlar. Ayrıca bu abonelik paketinin görüntü kalitesi de bir nebze düşük.

Ancak Netflix, uygun maliyetli paket kullanan abonelerini memnun edecek bir karar verdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, reklamlı paketteki görüntü kalitesinin iyileştirildiği belirtildi. Ayrıca reklamlı abonelik paketi satın alan Netflix aboneleri, bundan sonra aynı anda iki ekran kullanımı yapabilecekler. 

Görüntü kalitesi 1080p’ye çıktı

Netflix, Türkiye’de de bulunan Temel paket ve reklamlı pakette 720p görüntü kalitesi sunuyordu. An itibarıyla bu durum değişti. Kullanıcılar bundan sonra, reklamlı pakette 1080p (FHD) görüntü kalitesinde dizi ve film izleyebilecekler. Yani Standart paketteki görüntü kalitesi, artık reklamlı pakette de bulunacak.

İLGİLİ HABER

Netflix, ‘Şifre Paylaşımını Engelleme’ Özelliğini Erteledi

Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre reklamlı abonelik paketi kullanan abonelerin sayısı da hiç az değil. Şirket, bu durumdan memnun olduğunu ifade ediyor. Buradan şöyle bir çıkarım yapabiliriz: Netflix’in reklamlı paketi, yakın bir gelecekte Türkiye’ye gelebilir. Ancak bunun için resmi açıklamaya ihtiyacımız var.

İLGİLİ HABER

Netflix, Abone Sayısını ve ‘Kaç Para Kazandığını’ Açıkladı

Yorum yapın