DANİİL MEDVEDEV’DEN CARLOS ALCARAZ’A GEÇİT YOK

Daniil Medvedev, Amerika Açık’ta dünya bir numarası Carlos Alcaraz’ı devirerek finalde Novak Djokovic’in rakibi olarak belirledi.

Dünya üç numarası olan Daniil Medvedev, Amerika Açık yarı finalinde dünya bir numarası Carlos Alcaraz ile karşı karşıya geldi. Bu nefes kesen müsabakada Medvedev, rakibini 7-6, 6-1, 3-6 ve 6-3’lük dört set sonunda mağlup ederek finale yükseldi.

Dünya bir numarasını yenmenin zevkini çıkaran Medvedev, kazanmak için gerçekten özel bir performansa ihtiyaç duyduğunu belirtti.

“10 üzerinden 11 oynamam gerektiğini söylemiştim. Üçüncü set hariç, 10 üzerinden 12’lik bir performans sergiledim. Kazanmak için tek yol buydu. Carlos Alcaraz, genç olabilir ama zaten iki Grand Slam kazandı ve haftalarca dünya bir numarası olarak kaldı.”

“Dürüst olmak gerekirse, bu oldukça inanılmaz. Onu yenmek için kendinizden daha iyi olmalısınız ve işte bunu başardım.”

Medvedev, finalde Djokovic’in en iyi performansını sergileyeceğine inanıyor.

“Evet, Novak’a karşı da aynı şeyi söylüyorum. Her zaman bir önceki sefere göre daha iyi oynuyor. Örneğin, ben onu Amerika Açık’ta yendim, o da beni Bercy’de harika bir maçta yendi. Carlos ise onu Wimbledon’da yendi, o da Cincinnati’de Carlos’u yendi.”

“Pazar günü Novak, en iyi halinde kortta olacak ve onu yenmek istiyorsam ben de en iyi halimle kortta olmalıyım.”

Rus tenisçi, final öncesi belli bir ritüele sahip olmadığını ve her zamanki antrenman rutinini sürdüreceğini belirtti.

“Bunun sadece zihinsel bir hazırlık olduğunu biliyorsunuz, savaşa gitmek için gereklidir. Sonuna kadar savaşmak ve kazanmak istiyorsunuz ve bir Grand Slam finalinde savaşa hazır olmalısınız.”

Sezonun son Grand Slam’i olan Amerika Açık tek erkekler finali, 10 Eylül’de saat 23.00’te Eurosport 1 kanalında ve üyeliği olan kullanıcılar için eurosport.com.tr adresinden canlı olarak yayınlanacak.

Yorum yapın