Yunan sunucudan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik skandal sözler

Yunanistan televizyonunda yayın yapan bir sunucu, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında skandal ifadeler kullandı. Ülkemizin savunma sanayiindeki başarısını hedef alan gazeteci, ”Erdoğan rejimi kalırsa seçimlerden hemen sonra vurulmalıdır” dedi.

Türkiye 14 Mayıs seçimlerine hazırlanırken dünyanın gözü de buraya çevrilmiş durumda. Seçim öncesi faaliyete geçirilen Togg, TCG Anadolu Gemisi ve daha birçok yenilik ise Yunanistan televizyonuna konu oldu.

“NE EMPATİMİZ NE DE BAŞKA BİR ŞEYİMİZ VAR”

Haber sunan Yunan gazeteci, Türkiye’nin savunma sanayii atılımlarını hedef alıp skandal sözler sarf etti. Sunucu, “3 farklı tersanede gemiler 36 ay sonra aynı anda teslim edilecek. Türkiye sadece sahip olduklarından geri adım atmıyor. Planlamaları mantıklı mı, değil mi? Siz karar verin… Komşular Doğu Akdeniz’e hakim olmak istiyorlar. Bu mesaj sadece bizim için değil İsrail ve Mısır’a da veriliyor. Erdoğan’ı önümüzdeki 10 yıl boyunca yönetimde bırakırlarsa durum hoş olmayan sürprizler getirebilir, bu yüzden Erdoğan rejimi kalırsa seçimlerden hemen sonra vurulmalıdır. Biz gerçekçiliğin dilini konuşuyoruz, ne empatimiz ne de başka bir şeyimiz var.” ifadelerini kullandı.

Seçim Sonuçları Gözde Nur Bayar Gündem Editörü Haberler.com – Dünya

Seçim 2023 Yunanistan Politika Dünya Güncel Haberler

Yorum yapın