Türkiye-İtalya voleybol maçı başladı: Filenin Sultanları final için parkeye çıktı

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası yarı final maçında İtalya ile mücadele ediyor. Filenin Sultanları, son olarak Polonya’yı 3-0’lık set sonucuyla eleyerek yarı finale yükselmişti ve şimdi İtalya karşısında galibiyet arayışında.

2023 CEV Avrupa Şampiyonası yarı finalinde Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, altın madalya hedefiyle İtalya ile kritik bir müsabakaya çıktı. Karşılaşma, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Paleis 12 Salonu’nda (TSİ) 18.00’de başladı ve TRT 1’den canlı olarak yayınlanıyor.

Diğer yarı final mücadelesinde ise Sırbistan ile Hollanda, (TSİ) 21.30’da karşı karşıya gelecek.

Milli Takım, turnuvada büyük bir başarı serisi yakalayarak C Grubu’nu lider tamamladı ve çeyrek finale yükseldi. Ardından Polonya’yı da set vermeden mağlup ederek yarı finale yükselen Türkiye, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda büyük bir çıkış yakaladı.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, şampiyonada üst üste 5. kez yarı finale yükselerek büyük bir başarı elde etti. Milli takım, bu başarısıyla altın madalya hedefiyle sahada mücadele ediyor.

Rakip İtalya ise sonuncusu 2021’de olmak üzere tarihinde 3 kez Avrupa şampiyonu unvanına sahip. İtalya, bu şampiyonada da etkileyici bir performans sergileyerek yarı finale yükseldi. Ancak Türkiye, FIVB Milletler Ligi’nde bu yıl iki kez karşılaştığı İtalya’yı her iki maçta da 3-0’lık skorlarla mağlup etmeyi başardı. Bu nedenle Türk Milli Takımı, İtalya karşısında güçlü bir performans sergilemeye hazırlanıyor.

Yorum yapın