Stranger Things’in Final Sezonu Çekimleri, Devam Eden Grevler Nedeniyle Ertelendi

Netflix’in sevilen dizisi Stranger Things’in beşinci ve son sezonu, yazarlar grevi nedeniyle ertelendi. Duffer Kardeşler, grevin sona ermesini umduklarını söylediler.

1980’lerin kültürünü ve bilim kurgu korku türünü başarıyla harmanlayan bir dizi olan Stranger Things’in dördüncü sezonu, pandemi nedeniyle uzun bir aradan sonra geçen yıl yayınlanmıştı. Hayranlar, Hawkins’in sakinlerinin Upside Down ile olan son mücadelesini izlemek için beşinci sezonu sabırsızlıkla bekliyorlardı.

Ancak, dizinin yaratıcıları ve yapımcıları Matt ve Ross Duffer, beşinci sezonun yapımının yazarlar grevi nedeniyle durdurulduğunu duyurdular. Duffer Kardeşler, resmi Stranger Writers Twitter hesabından yaptıkları açıklamada, yazmanın çekim başladığında durmadığını ve grev sırasında bunun mümkün olmadığını belirttiler. Ayrıca, yazarlara adil bir anlaşma sağlanması için umutlu olduklarını ve işe geri dönebilmek için beklediklerini söylediler.

Yazarlar grevi nedir ve neden başladı?

Yazarlar Grevi, Amerika Yazarlar Birliği’nin (WGA) Netflix, Amazon, Apple, Disney gibi büyük şirketleri temsil eden Film ve Televizyon Yapımcıları Birliği (AMPTP) ile yaptığı görüşmelerde anlaşmaya varamaması sonucu 2 Mayıs tarihinde başladı. Yazarlar Birliği, daha yüksek ücret, daha istikrarlı yazar odaları ve daha iyi sağlık sigortası gibi konularda taleplerini dile getirdi:

“Adil bir anlaşma yapmak için görüştük ancak stüdyoların teklifleri yazarların karşı karşıya olduğu varoluşsal kriz göz önüne alındığında tamamen yetersiz kaldı. Adil bir sözleşme elde etmek için maksimum kaldıraç kullanmalıyız ve iş gücümüzü geri tutmalıyız.”

İLGİLİ HABER

Stranger Things’ten Yeni Bir Spin-Off Dizisi Geliyor (Hayır, Anime Değil)

Stranger Things beşinci sezonu grev nedeniyle ertelenen son dizi olmayabilir. Geçtiğimiz günlerde Blade yeniden çekimi, Community: The Movie gibi uzun süredir beklenen filmler de grev nedeniyle durduruldu. Öte yandan, bazı stüdyolar ve yapımlar greve rağmen devam edebildiler.

Bunlara Prime Video’nun The Lord of the Rings: The Rings of Power ikinci sezonu, HBO’nun House of the Dragon ikinci sezonu ve Disney+’ın Andor ikinci sezonu dahil. Umarız Stranger Things beşinci sezonu hem WGA üyeleri için adil bir anlaşma hem de dördüncü sezon gibi uzun bir gecikme olmadan devam eder.

Anneleri Mutlu Edecek Teknolojik Hediye Tavsiyeleri

Yorum yapın