Özlem Zengin İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Böyle bahtsız bir sözleşme görmedim

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, İstanbul Sözleşmesi’nde bulunmayan maddeler sebebiyle şahsının hedef alındığını belirterek, “Böyle bahtsız sözleşme görmedim. İçinde yazmayan şeylerle bu kadar anılan bir sözleşme görmedim. Hep bir şeylerle imtihan olan sözleşme” ifadelerini kullandı.

Fatih Belediyesi Çatladıkapı Tesisleri’nde düzenlenen programda AK Parti İstanbul kadın milletvekilleri ve kadın milletvekili adayları, kadın gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerle tanışan ve sorularını yanıtlayan milletvekili adayları, yürütülen projeler ve hizmetlerle ilgili bilgi verdi. AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Özlem Zengin, programda yaptığı konuşmada, AK Parti seçmeninin yarısından fazlasını kadınların oluşturduğunu aktardı.

“BÖYLE BAHTSIZ BİR SÖZLEŞME GÖRMEDİM”

İstanbul Sözleşmesi‘ni savunduğu için LBGT’ye destek vermekle bile suçlandığından yakınan Özlem Zengin, “Böyle bahtsız sözleşme görmedim. Hep bir şeylerle imtihan olan sözleşme” dedi.

“HERKES KENDİ MAHALLESİNDEN YAKLAŞIYOR”

Özlem Zengin, toplantıda soruları yanıtlarken İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Parti tabanı tarafından eleştirildiği iddialarına katılmadığını belirten Zengin “Bu konuya girdiğiniz zaman sizi bir kuyuya atıyorlar. Müthiş bir saldırı. Herkes kendi mahallesinden konuya yaklaşıyor. Hangisini düzelteyim. Mesela nafaka kanunun hiçbir yerinde yazmıyor. Hepsine dava açıldı. Ama bütün siyasi partililerden mesaj yazanlar, kadın kolları başkanlarından telefon edenler oldu” dedi.

“BU KUYUNUN İÇİNE DÜŞMEK İSTEMİYORUM”

Açıklamasının devamında “Benim için içerik meselesi bitmiştir” diyen Zengin, şöyle devam etti: “Ben üslup ve usuldeyim. Bütün kabahatim doğruları söylemek. Olmayan bir konu üzerinden bir toplum nasıl böyle bölünür? Tek bir konu üzerinden siyaset yapılır. Doğru şekilde tartışmıyoruz. Benim oğlum var. Bu kuyunun içine düşmek istemiyorum. Başka kuyuları konuşalım artık.”

Gözde Nur Bayar Gündem Editörü Haberler.com – Politika

İstanbul Sözleşmesi Özlem Zengin AK Parti Politika Güncel Haberler

Yorum yapın