Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na destek ilan etmesinin ardından Yeşil Sol Parti ve HDP toplanıyor: Tavrımızı açıklayacağız

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini ilan etmesinin ardından siyaset kulisleri hareketlendi. Kılıçdaroğlu’na destek veren Yeşil Sol Parti ve HDP ise son gelişmeleri değerlendirmek üzere toplanıyor. Yapılan açıklamada, “Ortaya çıkan son durumu değerlendirmek ve tavrımızı kamuoyuna açıklamak üzere toplanıyoruz. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapacağız.” denildi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tur oylamasında Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini bildirdi. Özdağ ve Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Merkezi’ndeki görüşmelerinin ardından ortak açıklama yaparken iki parti arasında 7 maddelik bir de protokol imzalandı.

“YAZILI AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

Bu gelişmenin ardından Kılıçdaroğlu’nun ittifak ortakları ve seçimde kendisine destek veren partilerin nasıl bir tepki vereceği merak konusu oldu. HDP ve Yeşil Sol Parti tarafından yapılan duyuruda, “Merkez Yürütme Kurulları olarak ortaya çıkan son durumu değerlendirmek ve tavrımızı kamuoyuna açıklamak üzere toplanıyoruz. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapacağız.” ifadeleri yer aldı.

Sinan Oğan’ın 2. turda Cumhur İttifakı’nı desteklemesi sizce doğru mu?

— Haberler.com (@Haberler) May 22, 2023 Gözde Nur Bayar Gündem Editörü Haberler.com – Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Yeşil Sol Parti Zafer Partisi Ümit Özdağ Politika Güncel Haberler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı seçilirse kayyum uygulamasına son verecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir