Netflix, 2023 ve 2024 Yılında Platforma Gelecek Animasyon Filmlerini Paylaştı!

Netflix, 2023 ve 2024 yılında çıkaracağı orijinal animasyon filmlerinden detayları paylaştı. Gelin hep beraber önümüzdeki 18 ayda Netflix’e gelecek animasyonlara birlikte göz atalım.

Dünyanın en popüler film ve dizi platformu Netflix, geçtiğimiz günlerde abone sayısının 232,5 milyona ulaştığını ve gelirlerinin %3,7 arttığını duyurarak son zamanlardaki kötü gidişatının biraz da olsa durduğunu ortaya koydu. Yeni içerikleriyle buna devam etmek isteyen platform, bugün de bazı yeni yapımlar hakkında bilgi verdi.

Netflix’in yeni açıklamaları, 2023 ve 2024 yılında platforma gelecek orijinal animasyonları içeriyor. Duyuruya göre platform, önümüzdeki 18 aylık süreçte farklı türlerden 9 animasyon filmiyle karşımıza çıkacak. Son yıllarda animasyon stüdyosu olarak da başarılı olan şirket, yakın zamanda da Oscar kazanan Guillermo del Toro’s Pinocchio’yla karşımıza çıkmıştı. Platform, önümüzdeki aylarda çıkacak yeni filmleriyle bunu sürdürmeyi planlıyor. Gelin lafı çok uzatmadan bu yapımlara birlikte bakalım.

Netflix’in 2023 ve 2024’te çıkaracağı animasyon filmleri

Nimona

 • Çıkış tarihi: 2023 Yazı
 • Yönetmen: Nick Bruno ve Troy Quane

Önümüzdeki yaz aylarında çıkması beklenen Nimona, ND Stevens’ın çok satan aynı isimli bilim kurgu çizgi romanına dayanıyor. Yapım, yapmadığı bir şeyle suçlanan Ballister Boldheart isimli karakteri ve onun masumiyetini kanıtlamasına yardımcı olacak bir şekil değiştirici kızı konu edinecek.

Robert L. Baird ve Lloyd tarafından kaleme alınan filmin kadrosunda ise Chloe Grace Moretz, Riz Ahmed, Eugene Lee Yang, Frances Conroy, Lorraine Toussaint gibi isimler yer alıyor.

The Monkey King

 • Çıkış tarihi: 2023 Yazı
 • Yönetmen: Anthony Stacchi

Çıkışı için kesin bir tarihi bulunmayan ancak yaz aylarında geleceği bildirilen The Monkey King, aksiyon dolu bir aile komedisi olarak nitelendiriliyor. Yapım, büyülü bir çubuğa sahip olan karizmatik bir maymunun şeytanlar, ejderhalar ve tanrılarla savaştığı macerasını anlatacak. Steve Bencich ve Ron J. Friedman’ın yazarlığını üstlendiği yapımın kadrosunda Jimmy O. Yang, Jolie Hoang-Rappaport, Jo Koy, Ron Yuan, Stephanie Hsu gibi isimler yer alacak.

Leo

 • Çıkış tarihi: 2023 Sonbaharı
 • Yönetmen: Robert Marianetti, Robert Smigel ve David Wachtenheim

Müzikal ve komedi türlerindeki yapım, ünlü oyuncu Adam Sandler’ın seslendirdiği 74 yaşındaki Leo isimli bir kertenkelenin hikâyesine odaklanıyor. Uzun yıllardır kaplumbağa arkadaşıyla bir sınıfta mahsur kalan Leo, yaşamak için yalnızca bir yılı kaldığını öğrendikten sonra buradan kaçmanın yollarını arıyor.

Happy Madison’ın yapımcılığını üstlendiği Leo’nun kadrosunda Adam Sandler’a ek olarak Bill Burr, Cecily Strong, Jason Alexander, Rob Schneider, Sadie Sandler gibi isimler var.

Chicken Run: Dawn of the Nugget

 • Çıkış tarihi: 2023 Sonbaharı
 • Yönetmen: Sam Fell

Sonbaharda bizlerle buluşacak bu yapım, tüm zamanların en başarılı animasyonlarından olan sevilen film Chicken Run’ın (Tavuklar Firarda) uzun süredir beklenen devamı niteliğinde olacak. Yapım, Tweedy’nin çiftliğinden kaçan ve hayallerini gerçekleştiren Ginger’a ve yaşadıklarına odaklanacak.

Karey Kirkpatrick ve John O’ Farrel’ın yazarlığını üstlendiği yapımın seslendirme kadrosu yıldızlar geçidi gibi. Filmde, Bella Ramsey, Zachary Levi, Thandiwe Newton, Imelda Staunton, David Bradley, Nick Mohammed gibi birçok ünlü isim bulunuyor.

In Your Dreams

 • Çıkış tarihi: 2024
 • Yönetmen: Alex Woo

2024 yılında gelecek ve komedi/macera türlerinde olacak In Your Dreams, Stevie ve kardeşi Elliot’ın rüyalar dünyasına seyahat etmesini ve burada yaşadığı maceraları anlatacak. Gregg Taylor ve Tim Hahn’ın yapımcılığını üstlendiği filmin kadrosu ise henüz açıklanmadı.

Saving Bikini Bottom: The Sandy Cheeks Movie

 • Çıkış tarihi: 2024
 • Yönetmen: Liza Johnson

SüngerBob evreninde geçecek olan yapım, Bikini Bottom’ın tüm sakinlerinin çıkarılmasının ardından Sandy Cheeks ve SüngerBob’un kasabayı kurtarmak için Texas’a gidişini konu edinecek. Kaz ve Tom Stern tarafından kaleme alınan yapımın kadrosunda Carolyn Lawrence, Tom Kenny, Wanda Skyes, Clancy Brown gibi isimler yer alacak.

That Christmas

 • Çıkış tarihi: 2024
 • Yönetmen: Simon Otto

Noel temalı olacak That Christmas, aşk, yalnızlık, aile, arkadaşlar, Noel Baba gibi birçok konuda iç içe geçmiş bir dizi hikâyeyi anlatacak. Seslendirme kadrosu açıklanmayan yapımın senaristliğini Richard Curtis üstlenecek.

Thelma The Unicorn

 • Çıkış tarihi: 2024
 • Yönetmen: Jared Hess, Lynn Wang

Seslendirme kadrosu henüz belli olmayan yapım, müzik yıldızı olmayı planlayan ve sonrasında tek boynuzlu bir ata dönüşerek bunu başaran Thelma isimli bir midilliyi konu edinecek.

Ultraman

 • Çıkış tarihi: 2024
 • Yönetmen: Shannon Tindle

Dünyaca ünlü Japon karakter Ultraman’den esinlenen film, bir beyzbol yıldızı Ken Sato isimli karakterin dünyayı kötülüklerden savunan Ultraman olmak için memleketi Japonya’ya dönmesini anlatacak. Filmin yapımcı tarafında Tom Knott ve Lisa Poole yer alırken senaristliğini ise Shannon Tindle ve Marc Haimes üstlenecek.

İLGİLİ HABER

IMDb Puanlarına Göre Tüm Zamanların En İyi 29 Netflix Filmi [2023 Güncel Liste]

Yorum yapın