MHK Başkanı Lale Orta, Fenerbahçe camiasını ayağa kaldıran pozisyonu yorumladı: Karar doğru

MHK Başkanı Lale Orta, yayıncı kuruluşta tartışmalı pozisyonları değerlendirdi. Fenerbahçe’nin büyük tepki gösterdiği Süper Lig’in 22. haftasında oynanan Adana Demirspor maçındaki Mert Hakan Yandaş’ın pozisyonunu da yorumlayan Orta, golün iptal kararını doğru buldu. Orta ayrıca aynı maçta Batshuayi’ye yapılan hareketin penaltı olduğunu belirtti.

MHK Başkanı Lale Orta ve MHK Danışmanı Hugh Dallas, beIN Sports ekranlarında tartışmalı pozisyonları yorumladı. Orta, Süper Lig’in 22. haftasında 1-1 sona eren Adana Demirspor- Fenerbahçe maçında sarı-lacivertlilerin iptal edilen golünde verilen karar hakkındaki görüşünü de ifade etti.

“GOLÜN GEÇERSİZ OLMASINI KURALLAR SÖYLÜYOR”

Lale Orta yaptığı açıklamada, “Adana Demirspor-Fenerbahçe maçında, Mert Hakan bilerek elle oynamıyor. Bilerek elle oynamasa dahi, gol öncesinde top bir oyuncunun kazara eline değerse, o golün geçersiz olmasını kurallar söylüyor. Futbolcu hiçbir şekilde elle oynamıyor, top yerden sekerek eline geliyor ama kurallar bu golün iptal edilmesi gerektiğini söylüyor.” ifadelerini kullandı.

“NET BİR PENALTI POZİSYONU VAR”

Aynı maçta Batshuayi’ye penaltı verilmediğini söyleyen Orta, “Batshuayi’ye yapılmış net bir penaltı pozisyonu var. VAR’ın devreye girmesi gereken bir pozisyondu. Burada bir penaltı verilmemiş oldu.” dedi.

Haberler.com – Spor

Adana Demirspor Fenerbahçe Lale Orta Spor Haberler

Yorum yapın