Konyaspor, Adana Demirspor maçına ait VAR kayıtlarının açıklanması için TFF’ye başvuruda bulundu

Konyaspor, Süper Lig’in 30. haftasında oynadıkları Adana Demirspor maçına ait VAR kayıtlarının açıklanması için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. Kulüpten yapılan açıklamada, “Adaleti sadece sesi çok çıkanların değil, Anadolu kulüpleri başta olmak üzere futbolumuzun gelişimi için istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Süper Lig’in 30. haftasında Adana Demir spor‘a 2-1 mağlup olan Konya spor, karşılaşmanın VAR kayıtlarının açıklanması için resmi başvuruyu yaptı.

“DİLEKÇEMİZİ TFF’YE İLETTİK”

Konya spor‘dan yapılan açıklamada, “Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında oynadığımız Adana Demir spor maçının ‘VAR’ kayıtlarının açıklanmasını talep ettiğimiz dilekçemizi Türkiye Futbol Federasyonu’na ilettik. Müsabakada Sarper Barış Saka’nın vermiş olduğu penaltı kararı ve VAR’da görevli Alper Çetin’in bu karara sessiz kalması spor kamuoyunda infiale neden olmuştur.

“BU KONUNUN AÇIĞA KAVUŞTURULMASINI İVEDİLİKLE BEKLİYORUZ”

TFF’nin şeffaflık anlayışı gereği VAR kayıtlarını açıklaması isabetli olacaktır. Adaleti sadece sesi çok çıkanların değil, Anadolu kulüpleri başta olmak üzere futbolumuzun gelişimi için istiyoruz. Ayrıca geçtiğimiz hafta içerisinde Merkez Hakem Kurulu’nun yapmış olduğu açıklamada ‘dinlendirilecek hakemler’ ifadesi yer almaktadır. Bu hakemlerin, tarafımıza bildirilmesini ve aynı zamanda kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz. Tartışmaların son bulması ve kafalardaki soru işaretlerinin giderilmesi adına bu konunun açığa kavuşturulmasını ivedilikle bekliyoruz.

“YENİLİKÇİ YAPININ DESTEKÇİSİ OLACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

Hakem camiasında beyaz bir sayfa açılmadan problemlerin çözülmeyeceği, sıkıntıların giderilmeyeceği ayyuka çıkmıştır. Bu kapsamda futbolumuzdaki yenilikçi bir yapının her zaman destekçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerine yer verildi.

Haberler.com – Spor

Adana Demirspor Konyaspor Spor Haberler

Yorum yapın