Kılıçdaroğlu’nun yardımcısına soruldu: Sadullah Ergin’i neden CHP listesinden aday gösterdiniz?

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterilmesi parti içinde tartışmalara neden olurken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı katıldığı yayında Ergin’in neden aday gösterildiğini anlattı. CHP’li Salıcı, “İttifak içindeki partilerden değişik isimler geliyor. Bunun tartışması bizim için doğru bir tartışma olmaz, partilerin kendi vermeleri gereken bir karar. Bu sistem bizi bir araya gelmeye zorluyor. Biz de bunu soğukkanlı bir şekilde yürütüyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı; CHP’nin 14 Mayıs seçimleri için Sadullah Ergin’i Ankara 1’inci bölgeden aday göstermesine ilişkin eleştirilere yanıt verdi, Ergin’in neden CHP listesinden aday gösterildiğini anlattı.

“GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIK”

Salıcı’nın konuyla ilgili açıklamaları şöyle; “Sayın Genel Başkan’ımız, ittifak partilerinin bir çatı altında girmesinin siyaseten de daha doğru olacağını, aynı zamanda da Türkiye’nin geniş kesimlerini kucaklayan bir siyaset ortaya koyacağını düşündü, ifade etti. Biz de bunun gereğini yerine getirmeye çalıştık.

“PARTİLERİN KENDİ VERMESİ GEREKEN BİR KARAR”

Orada; ‘Saadet Partisi’nden şu arkadaş geliyor, DEVA Partisi’nden başka biri geliyor, Demokrat Parti’den şu isimler geliyor…’ Bunun tartışması bizim için doğru bir tartışma olmaz. Partilerin kendi vermeleri gereken bir karar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı.

“BİZ FİKİR ÜZERİNDEN GİDEN BİR SİYASET ORTAYA KOYUYORUZ”

Bu meselelerde siyaseti isimler üzerinden giden, sadece isimlere endeksleyen bir siyaset haline getirirsek olayı kişilere bağlamış oluruz. Halbuki biz fikir üzerinden giden bir siyaset ortaya koyuyoruz.

“SİSTEM BİZİ BİR ARAYA GELMEYE ZORLUYOR”

Biz birbirimize benzemeye çalışmıyoruz. Aynılaşmaya çalışmıyoruz. Farklılıklarımızı biliyoruz. Bu sistem bizi bir araya gelmeye zorluyor. Biz de bunu soğukkanlı bir şekilde yürütüyoruz.”

Seçim Sonuçları Erdem Aksoy Gündem Editörü Haberler.com – Politika

Oğuz Kağan Salıcı Sadullah Ergin Seçim 2023 Politika Güncel Haberler

Yorum yapın