Jose Mourinho basın toplantısında cebinden ses kayıt cihazı çıkartıp hakeme yüklendi: Kendimi korudum

Roma Teknik Direktörü Jose Mourinho, Monza ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından basın toplantısında cebinden ses kayıt cihazı çıkartarak herkesi şok etti. Karşılaşma sonrası alabileceği herhangi bir cezaya karşı kendini koruduğunu belirten Portekizli hoca, “Soyunma odasından çıktığım andan, döndüğüm ana kadar her şeyi kaydettim.” dedi. Deneyimli hoca, maçın hakemi için ise oldukça sert ifadeler kullandı.

Roma, İtalya Serie A’nın 33. haftasında deplasmanda Monza ile karşı karşıya geldi. Mücadelede 1-1’lik eşitlikle sona ererken Jose Mourinho yaptıklarıyla maçın önüne geçti.

“HER ŞEYİ KAYDETTİM”

90+5. dakikada Zeki Çelik’in ikinci sarıdan kırmızı kart görmesine tepki gösteren Mourinho, “Ayağı kaydığı için rakibine ufak bir faul yaptı. Hakemin öncelikle insani yönlere hakim, zeki ve kontrollü olması gerekir.” dedi. Basın toplantısında bir anda cebinden ses kayıt cihazı çıkaran Mourinho, “Soyunma odasından çıktığım andan, döndüğüm ana kadar her şeyi kaydettim. Kendimi korudum.” ifadelerini kullandı.

“HAYATIMDA TANIDIĞIM EN KÖTÜ HAKEM”

Hakem Chiffi hakkında sert ifadeler kullanmaya devam eden Mourinho, “Genelde hakemin sonuca doğrudan etkisi olduğunda, çok büyük bir hata yaptığında onlar hakkında konuşuruz, ancak durum böyle değil. Hakemin sonuç üzerinde hiçbir etkisi olmadı, ama o hayatımda tanıdığım en kötü hakem. Teknik olarak korkunç. Empatisi sıfır, iletişimi sıfır, hassasiyet sıfır… 96. dakikada ayağı kayan bir oyuncuya (Zeki Çelik) ikinci sarı karttan kırmızı kart verdi. Bana kırmızı kart gösteremediği için eve bu akşam sinirli gidiyor. Kırmızı kart görmekten kaçındım çünkü cumartesi günü sahada olmam gerekiyor. Bugün Zeki ve El Shaarawy’i kaybettik.” dedi.

Haberler.com – Spor

Jose Mourinho Roma Spor Haberler

Yorum yapın