İnce ve Oğan, Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı girişimlerine sessiz kalamadı

Adıyaman’da Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı girişimlerine, Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ve Sinan Oğan’dan tepki geldi. Oğan, “Halkımızın son derece kutuplaştırıldığı, nefret dilinin inşa edildiği bir toplum olduk. Kılıçdaroğlu’nun nazik dilini takdir ediyorum.” derken, Muharrem İnce, “Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen provokatif eylemleri doğru bulmuyorum ve kınıyorum. Unutmayalım, savaşa değil seçime giriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Adıyaman’da temaslarda bulunan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 3 kez saldırı girişiminde bulunuldu. Yaşananların ardından Kılıçdaroğlu programını iptal etmek zorunda kaldı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN NAZİK DİLİNİ TAKDİR EDİYORUM”

Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan saldırı girişimini kınayarak Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletti. Twitter hesabındaki paylaşımında Oğan, şunları söyledi: “Halkımızın son derece kutuplaştırıldığı, nefret dilinin inşa edildiği bir toplum olduk. Bu dili tekrar ahlaklı bir siyasi dile çevireceğiz. Bugün yaşanan olay için Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendisinin nazik dilini takdir ediyorum.”

“SAVAŞA DEĞİL SEÇİME GİRİYORUZ”

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de olaya tepki gösterdi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Muharrem İnce, provokatif eylemleri kınadığını belirtti. İnce, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Adıyaman’da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen provakatif eylemleri doğru bulmuyorum ve kınıyorum. Unutmayalım, savaşa değil seçime giriyoruz. Bu süreç namertçe değil mertçe ilerlemeli.”

Sizce Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olması seçimlerin 2. tura kalmasında etken olacak mı?

— Haberler.com (@Haberler) April 19, 2023 Seçim Sonuçları Haberler.com / Turan Yiğittekin – Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce Sinan Oğan Politika Güncel Haberler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akşener'den Bakan Bozdağ'ın "Şampanya ile kutlayacaklar" çıkışına yanıt: 5 vakit namaz kılan hacı bir kadınım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir