İmamoğlu’ndan fındık vaadi: Tarladan 4 dolara alındığı bir dönemi başlatacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iktidara geldiklerinde dünya markası Ordu ve Giresun fındığının tarladan en az 4 dolara alındığı bir dönemi başlatacaklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Karadeniz gezisi çerçevesinde Giresun‘dan sonra geldiği Ordu‘da Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti. İmamoğlu, iktidara geldiklerinde son yıllarda değer kaybeden Türk lirasına itibarını geri kazandıracaklarını ve fındık fiyatını ise tarlada 4 dolar seviyesine getireceklerini söyledi.

İmamoğlu şunları söyledi:

“Türk lirasının en büyük parası neredeyse yarım kilo et bile alamıyor. İşte biz Türk lirasına itibar ve göreceksiniz istikrar kazandıracağız. Bu memleketin kişi başı gelirini 5 yılda en az iki katına çıkartacağız. İnsanlarımızın güçlendiği, çiftçilerimizin borçlandığı değil, borçlarının faizlerinin ödendiği bir dönemi vaat ediyoruz.

“TÜRKİYE’DE GIDA UCUZLAYACAK”

Dünya markası fındık denince akla Ordu gelir, Giresun gelir. Dünya markası fındığın tarladan en az 4 dolara alındığı bir dönemi başlatacağız. Her konuda destek olacağız çiftçimize. Tarımdan sanayiye, üretime devşiren ve katma değeri yüksek ürünlerin olduğu bir dönemi başlatacağız. Türkiye’de gıda ucuzlayacak, tarım ürünleriyle ilgili üretim arttıkça memleketimizin alım gücü de yükselecek”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Giresun Dünya Ordu Politika Güncel Haberler

Yorum yapın