HÜDA PAR, televizyon programındaki sözleri nedeniyle Akşener hakkında suç duyurusunda bulunacak

14 Mayıs seçimlerinde AK Parti listelerinden 4 vekil çıkaran HÜDA PAR, katıldığı televizyon programındaki sözleri nedeniyle İYİ Parti lideri Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Akşener yayında “Kadını sahiplendirmekten bahsediyorlar. Hayvan mıyız biz? Sahiplendirilen kadın ya bu ne demek? Şimdi küfredeceğim, dangalak diyeyim hadi. Seni sahiplendirelim? Öyle bir adamsın demek ki? Böyle bir durum olabilir mi?” ifadelerini kullanmıştı.

Seçimlere AK Parti listelerinden giren ve Meclis’e 4 vekil göndermeyi başaran HÜDA PAR parti programında yer aldığı iddia edilen bazı maddeler nedeniyle eleştirilerin hedefinde yer almaya devam ediyor.

AKŞENER’DEN HÜDA PAR’A TEPKİ: ŞİMDİ KÜFREDECEĞİM

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in dün katıldığı televizyon programında “Kadını sahiplendirmekten bahsediyorlar. Hayvan mıyız biz? Sahiplendirilen kadın ya bu ne demek? Şimdi küfredeceğim, dangalak diyeyim hadi. Seni sahiplendirelim? Öyle bir adamsın demek ki? Böyle bir durum olabilir mi?” sözleriyle eleştirdiği HÜDA PAR ekranlara yansıyan bu görüntüler sonrası harekete geçti.

HÜDA PAR TWITTER’DAN DUYURDU

HÜDA PAR İnsan Hakları ve Hukuk İşleri Başkanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada “Partimize yönelik sarfettiği çirkin, ahlak sınırlarını aşan, siyasi olgunluğa yakışmayan ve bir siyasetçinin sahip olması gereken asgari nezaketi ihlal eden hakaretleri sebebiyle Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerine yer verildi.

Erdem Aksoy Gündem Editörü Haberler.com – Politika

Meral Akşener İYİ Parti HÜDAPAR Politika Güncel Haberler

Yorum yapın