Halen Vizyonda Olan Super Mario Bros. Filmi, Twitter’da Korsan Olarak Yayınlandı: Musk’ın Ekibi 7 Saatte Fark Edebildi

Twitter’da 1.1 milyon takipçili bir hesap, şu an halen vizyonda olan Super Mario Bros. filminin tamamını illegal bir şekilde yayınladı. Yayınlanan film, 9 milyon kişi tarafından izlendi.

Twitter’ın başına Elon Musk’ın geçmesi ve birçok şirket çalışanının işten çıkarılmasının ardından, platformun gidişatı hakkında pek çok insanın şüpheleri bulunuyor. İşte böyle bir ortamda, Nisan ayının başında yayına giren Super Mario Bros. filmi, film hala vizyondayken platform üzerinden illegal bir şekilde yayınlandı. 

“vids that go hard” isimli bir hesabın yayınladığı Super Mario Bros., platformun durumu fark etmesiyle kaldırıldı ancak film kaldırılana kadar 9 milyon kişi tarafından izlendi.

Korsan yüklenen Super Mario Bros., yedi saatte 9 milyon izlendi

5 Nisan’da gösterime giren Super Mario Bros., Twitter’da tam olarak vizyondaki uzunluğuyla ve iki parça halinde “vids that go hard” isimli bir hesap tarafından paylaşıldı. 

En-boy oranında bazı sıkıntılar olsa da aslında yüklenen film oldukça da kaliteli bir görüntüye sahipti. Twitter ekipleri durumu fark edene kadar film, 7 saat boyunca platformda kaldı ve bu süre içerisinde filmi 9 milyon kişi izledi.

Twitter Blue ile getirilen yüksek kaliteli video yükleme özelliği ve binlerce şirket çalışanın işten çıkarılması, bu tarz korsan girişimleri için epey iyi bir zemin oluşturuyor gibi duruyor. Şirkette az çalışanın kalması, 9 milyon kişi tarafından izlenen videonun 7 saat kadar platformda kalmasına neden oldu.

Öte yandan video kaldırıldı ancak hesaba ve hesap sahibine ise herhangi bir yaptırım uygulanmadı. 

İLGİLİ HABER

Parasını Vermeyenin Mavi Tikini Kaldıran Elon Musk, Paşa Gönlünün İstediği Kişilere Kendi Cebinden Twitter Blue Aldı

Bunun yanında halen vizyonda yer alan “The Super Mario Bros. Movie”, resmi olarak küresel gişede 1 milyar dolar sınırını aşan yılın ilk filmi oldu. Gösterime girdiği 26 günün ardından film, 30 Nisan itibariyle Kuzey Amerika’da 490 milyon dolar, uluslararası alanda ise 532 milyon dolar hasılat elde etti.

İlk Ay 1 TL’ye BluTV ve Hepsiburada Premium! Daha Ucuzu Yok

Yorum yapın