Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman,ne kadar yatacak?

Ramazan Bayramı yaklaşırken, emekliler tarafından bayram ikramiyelerinin hesaplarına yatırılacağı tarihler titizlikle inceleniyor. Yılda iki kez gerçekleşen Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramları için ödenen emekli bayram ikramiyeleri, geçtiğimiz yıl yüzde 82 oranında artırılarak 1.100 TL’den 2.000 TL’ye yükseltilmişti. SSK kapsamındaki Ramazan Bayramı emekli ikramiye ödemeleri 14 Nisan tarihinde başladı. Aşağıda, 2023 emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri verilmiştir.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bayram ikramiyeleri için ödeme tarihlerini yayınladı.

14 Nisan itibarı ile bayram ikramiyeleri ödenmeye başlandı.

2023 yılı Nisan ayı için;

SSK kapsamında aylık alanların aylık ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri;

– Ödeme günü 17, 18, 19, 20 olanların 14/04/2023 tarihinde,

– Ödeme günü 21, 22, 23 olanların 15/04/2023 tarihinde,

– Ödeme günü 24, 25, 26 olanların 16/04/2023 tarihinde,

BAĞKUR kapsamında aylık alanların aylık ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri;

– Ödeme günü 25 ve 26 olanların 17/04/2023 tarihinde,

– Ödeme günü 27 ve 28 olanların 18/04/2023 tarihinde,

Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların ise Ramazan Bayramı ikramiyeleri 19/4/2023 tarihinde ödenecektir.

EYT’LİLERİ DE KAPSAYACAK

Bakan Bilgin, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesiyle ilgili çalışmanın EYT düzenlemesi kapsamında emekli olanları da kapsayacağını bildirmiş ve sözlerine şunları eklemişti: “Önerilerimizi Cumhurbaşkanımızın olumlu değerlendireceğini ümit ediyorum. Bu çalışma emeklilerin hayatında ciddi rahatlama sağlayacak.”

KİMLERE BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDENİR?

Bayram ikramiyesi ödemeleri, emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı, sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alan kişilere ödeneceği tarihte yapılır. Ayrıca Kurumdan aylık alan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi alacaktır.

14 Nisan Cuma günü itibariyle Ramazan Bayramı öncesi ilk bayram ikramiyesi ödemeleri başladı. Henüz ikramiyeleri hesaplarına yatmayan SSK, Emekli Sandığı ve BAĞKUR emeklileri, bayram ikramiyelerinin yatacağı tarihi araştırmaya başladı. Bakan Bilgin, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesiyle ilgili çalışmaların EYT kapsamındaki emeklileri de kapsayacağını açıklamıştı. Peki, “Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, bayram ikramiyeleri neden yatmadı, maaşla birlikte mi verilecek?” işte 2023 bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih…

ZAMLI EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ AÇIKLANDI!

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında yapılan ikramiye ödemeleri 1100 lira olarak yapılıyordu.

2023 yılında geçerli olan emekli bayram ikramiye tutarı ise 2 bin TL olarak açıklandı.

Yorum yapın