Diyarbakır’da Hastalar Ambulansla Oy Kullanacakları Yere Götürüldü

Diyarbakır’da Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastalar, ambulansla oy kullanacakları yere götürüldü. Silvan ilçesinde ise seyyar sandıklar hastaların evlerine götürüldü.

DİYARBAKIR’DA HASTALAR, AMBULANSLA OY KULLANACAKLARI YERE GÖTÜRÜLDÜ

Diyarbakır‘da bir haftadır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Süleyman Etyemeyez (44), İl Sağlık Müdürlüğü’nce ambulansla alınarak oy kullanacağı Yenişehir ilçesindeki Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokulu’na götürüldü. Etyemez, sağlık ekiplerince sandık başına taşındı. Oyunu kullandıktan sonra tekrar sağlık ekiplerince hastaneye götürülen Etyemez, “Ayağım kırık olduğu için yaklaşık bir haftadır hastanede yatmaktayım. Bugün seçim olması nedeniyle Anayasal hakkım olan oy kullanma hakkımı yerine getirebilmek için sağlık ekiplerini aradım. Bana yardımcı olmalarını bildirmemle beraber hemen dönüş yapıldı ve bugün gelip oyumu kullandım. İnşallah vatana millete hayırlı olur” dedi.

SİLVAN’DA SEYYAR SANDIK HASTALARIN AYAĞINA GİTTİ

Silvan ilçesinde İlçe Seçim Kurulu görevlileri, 7 hasta için seyyar sandıkları hastaların evlerine götürdü. Görevliler, Kale Mahallesi’ndeki Silvan Konutları’nda bedensel engelli Fecra İnan’ın (90) evine de seyyar sandık götürdü. Oyunu kullanan İnan, görevlilere teşekkür etti.

Gıyasettin TETİK- Selim KAYA- İhsan YILMAZ/DİYARBAKIR,

Sizce 2. turda seçimi kim kazanacak?

— Haberler.com (@Haberler) May 15, 2023 Diyarbakır Seçim Sonuçları Diyarbakır Yerel Seçim Sonuçları 2019 Diyarbakır Genel Seçim Sonuçları 2018 Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Gıyasettin Tetik – Sağlık

Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Diyarbakır Silvan Sağlık Haberler

Yorum yapın