Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan muhalefete hodri meydan: Bunlar siyasi mevta olacak

Kocaeli’de iftar sonrası düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı’nı hedef aldı. Muhalefetin seçim yenilgileri dışında siyasi hayatlarında anlatabilecekleri bir hikayeleri olmadığını belirten Erdoğan, “Bu gençler bu tokadı öyle indirecek ki seçimden sonra masanın etrafında kimse kalmayacak. Bunlar siyasi mevta olacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli‘de düzenlenen iftar programında açıklamalarda bulundu. Millet İttifakı’nı hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin seçim yenilgileri dışında anlatabilecekleri bir hikayeleri olmadığını belirtti.

“BUNLAR SİYASİ MEVTA OLACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Gençlere özellikle şunu hatırlatmak istiyorum. Teknolojinin sayesinde onların da ciğerini onlardan iyi biliyor. Bunlara sandıkta en iyi tokadı gençlerimiz atacak. Gençler bu tokadı öyle indirecek ki, seçimden sonra masanın etrafında kimse kalmayacak. Bunlar siyasi mevta olacak. Ama çalışmamız lazım. 7’li koalisyon ne yaparsa yapsın biz işimize bakıyoruz.

“HER KESİMDEN İNSANIMIZIN REFAHINI ARTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Seçimin depremzedelerin ihtiyaçlarını unutturmasına izin vermiyoruz. En düşük emekli maaşını 7 bin 500 TL’ye çıkardık, bayram ikramiyesini 2 bin TL’ye çıkardık. Her kesimden insanımızın refahını artırmaya çalışıyoruz. Togg’u nihayet yollara çıkardık. Dünyanın ilk SİHA uçak gemisi olan TGC Anadolu’yu teslim attık. Milletimizi Sirkeci’de TGC Anadolu’yu gezecek. Biz Cumhur İttifakı ile 7’li koalisyon arasında ki farkı böyle ortaya koyuyoruz. Toplam 2 bin 218 kapasiteli şehir hastanemizin herkese hayırlı olmasını diliyorum.

“SAHADA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Hatay hariç diğer illerde enkaz kaldırma çalışmalarını bayramdan önce tamamlayacağız. Tüm kamu personeli, STK velhasıl devletimiz ve milletimiz tam kadro sahadadır. 7/24 esasına göre çalışmaktadır. Düzenli yardım gönderiliyor. Kocaeli Valiliği, bin 500 TIR yardım malzemesini bölgeye sevk etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz elimdeki tüm imkanları bölgeye yığdı. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizi Hatay’la kardeş belediye yaptık. Konteyner kent ve prefabrik yapıların yapılmasını yürütüyor. Şov yapanların aksine iş ve hizmet peşinde koşan herkesten Allah razı olsun. Yaralarımızı sarana kadar sahada olmayı sürdüreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bakan Soylu: Gabar'da Suudi Arabistan kalitesinde petrol çıktı

“HER TÜRLÜ YOLU DENİYORLAR”

Malumunuz, ülkemiz seçim atmosferine girmiş durumdadır. 1 aydan az zaman kaldı. Birileri ikbal derdine düştü. Tüm tuşlara aynı anda basmaya başladı. Her türlü yolu deniyorlar. Bunların millete umut olacak hiçbir projeleri yok. Göğüslerini gererek örnek gösterecekleri hiçbir eserleri yok. Gençlerimize umut aşılayacak hiçbir vizyonları yok. Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek kapasiteleri yok.

“SEÇİM YENİLGİLERİ DIŞINDA ANLATACAK HİKAYELERİ YOK”

İşte bakın bugün Kocaeli’nde Şehir Hastanesi’nin açılışını yaptık. Birkaç hafta sonra İzmir’de dev bir şehir hastanesinin açılışını yapacağız. Bu hastanelerin Kovid döneminde olmasaydı, ne olurdu? Seçim yenilgileri dışında anlatacak hikayeleri yok. Peki ne hikayeleri var. Türkiye’yi eski günlerine döndürme taahhütleri var. 1 sene boyunca onlarca toplantı yaptılar ama adayı bile kavgasız çıkaramadılar. Birilerine makam mevki dağıtmak dışında hiçbir işleri yok ama her ağızlarını açtıklarında uzlaşıdan bahsediyor.

“BÖYLE DEVLET YÖNETİLİR Mİ?”

Her genel başkana yardımcılık veriyorlar. Böyle devlet yönetilir mi? Bunların tek derdi Kandil’den aldıkları talimatları yerine getirmek. Bunlar değil mi, Diyarbakır annelerinin yavrularını dağa kaçıran? Bunlar değil mi, Diyarbakır’da 51 vatandaşımızı katleden. Selo denen adam Kürt mü zannediyorsunuz. Hayır Zaza. Benim vatansever milletim bu terörist örgütün parlamentodaki temsilcilerine yürü der mi? Bunları 14 Mayıs’ta sandığa gömeceğiz. Bunlar benim milletimin bu yaşananları görmediğini zannediyor.

“BUNUN BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKLER”

Vatandaşın aklını hafif alanlar şimdiye kadar hep kaybetmiştir. Kocaeli’nde devletin malını mülkünü götüren adam milletvekili adayı olarak çıkarılıyor. Ama bunun bedelini ağır ödeyecekler. Bunlar eski günleri bilmeyen gençlerimizi kandırabileceklerini düşünüyorlar.

“BUNLAR TAHTA KÖPRÜ BİLE YAPAMAZLAR”

Gençler, Osmangazi Köprüsü’nün hesabını bunlardan sormanız lazım. Bunlar tahta köprü bile yapamazlar. Biz Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü, Avrasya Tüneli bunlara rağmen yaptık. Fatih’in torunuyuz. Karadan yürüttü kadırgaları. Biz de dedik ki, denizin altından Marmaray’ı yürüteceğiz. Bir de Avrasya Tüneli yaptık. İstanbul-İzmir yolunu 3 saat 15 dakikaya indirdik. Onlar laf üretir biz iş üretiriz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ticari araçlarını yenilemek isteyen esnaf ÖTV ödemeyecek

Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar Seçim Sonuçları Kocaeli Seçim Sonuçları Mesut Şahin [email protected] Haberler.com – Güncel

Millet İttifakı Kocaeli Politika Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir