Belediye başkanından depremzedelerin “Neredeydiniz?” tepkisine çok konuşulacak yanıt

Kahramanmaraş Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, çadırkent ziyaretinde; depremzedelerin “Neredeydiniz?” tepkisi ile karşılaştı. Yılmazcan, vatandaşlara; “Ben olmasam bu çadırlarda kalabilir misiniz? Benim getirttiğim çadırlarda kalıyorsun sen. O zaman çadırda kalma. Ben seçilmiş belediye başkanıyım. 18 bin oy aldım” dedi.

Kahramanmaraş Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, dün; ilçe merkezindeki konteyner ve çadırkentleri ziyaret etti. Depremzedeler, Belediye Başkanı Yılmazcan’a tepki gösterdi.

BELEDİYE BAŞKANINA “SİZ NEREDEYDİNİZ?” TEPKİSİ

Yılmazcan, vatandaşın; “Neredeydiniz?” sorusuna “Devlet burada. Türk Silahlı Kuvvetleri burada. İki vali burada” yanıtını verdi. Bir başka vatandaşın, “Siz neredeydiniz” sorusuna ise Yılmazcan, “Buradayım, ben buradayım. AFAD’ın çadırları burada. Devlet burada” karşılığını verdi.

“BEN OLMASAM, BU ÇADIRLARDA KALABİLİR MİSİNİZ?”

Başka bir depremzede, “Yok yok, sen yoksun burada” diye tepki gösterdi. Yılmazcan, “Ben olmasam, bu çadırlarda kalabilir misiniz?” dedi.

“SEN Mİ KURDUN BU ÇADIRLARI, DEVLET Mİ KURDU?”

Bir vatandaş, “Devlet kurdu bu çadırları, sen mi kurdun? Sen mi kurdun bu çadırları, devlet mi kurdu? Sen bir gün buraya gelip de milletin halini sormadın” diye konuştu. Yılmazcan, “Ben buradayım amca” karşılığını verdi.

“O ZAMAN ÇADIRDA KALMA”

Vatandaş ise “Biz 70 gündür burada reziliz, rezil” dedi. Yılmazcan, “Bu çadırları kim getirtti? Ben getirttim. Benim getirttiğim çadırlarda kalıyorsun sen. O zaman çadırda kalma. Getirdiğim çadırda kalıyorsun” karşılığını verdi.

“BEN SEÇİLMİŞ BELEDİYE BAŞKANIYIM”

Yılmazcan, “Devlet burada. İki saat içinde 200 tane çadır kurdu devlet. Ona niye bir şey söylemiyorsunuz. Ben seçilmiş belediye başkanıyım. 18 bin oy aldım” dedi.

Erdem Aksoy Gündem Editörü Haberler.com – Politika

Kahramanmaraş Pazarcık Deprem Politika Güncel Haberler

Yorum yapın