Bakan Varank’tan Kerem Kınık çıkışı: Kızılay Başkanı’nın görevde olması beni rahatsız ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kahramanmaraş depremlerinde çadır sattığı ortaya çıkan Kızılay’ın Başkanı Kerem Kınık’ı eleştirdi. Varank, “Kızılay Başkanı’nın görevde olması kişisel olarak beni rahatsız ediyor. Kendisi çok yıprandı, bu süreçleri doğru yönetemediği aşikar. Kızılay Başkanı’nın görevden ayrılması gerekiyorsa buna kendisinin karar vermesi lazım. İstifa edecekse istifa etmesi lazım” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin ardından Kızılay‘ın deposundaki çadırları Ahbap Derneği ve Türk Eczacıları Birliği’ne sattığı ortaya çıkmıştı. Çadırların satıldığını kabul eden Kızılay Başkanı Kerem Kınık ise tepkilerinde odağına oturmuştu.

BAKAN VARANK’TAN KEREM KINIK AÇIKLAMASI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, tv100 yayınında katılarak Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladığı programda Kerem Kınık hakkında da konuştu.

“GÖREVDE OLMASI BENİ RAHATSIZ EDİYOR”

Varank’ın açıklamaları şöyle: “Kızılay Başkanı’nın görevde olması kişisel olarak beni rahatsız ediyor. Kendisi çok yıprandı, bu süreçleri doğru yönetemediği aşikar. Kızılay dernek statüsünde. Derneklerle ilgili nasıl hususlar uygulanacağı mevzuatta belli. Kızılay Başkanı’nın görevden ayrılması gerekiyorsa buna kendisinin karar vermesi lazım.”

Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar Haberler.com / Emre İliksiz – Güncel

Mustafa Varank Kerem Kınık Kızılay Politika Güncel Haberler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  AK Parti Ankara İl Başkanlığı'na taşlı saldırı: 1 gözaltı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir