Yunan bakanın Erdoğan’ı hedef alan sözleri Riyad’daki zirveyi karıştırdı! Yanıt Bakan Nebati’den geldi

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’ta gerçekleştirilen 6’ıncı Gelecek Yatırım Girişimi Konferansı’na 6 binden fazla uluslararası delege katıldı.

YUNAN BAKAN TÜRKİYE VE ERDOĞAN’I HEDEF ALAN SÖZLER SARF ETTİ

‘İnsanlığa Yatırım’ temasıyla düzenlenen konferansta söz alan Yunanistan Kalkınma ve Yatırım Bakanı Adonis Georgiadis, konunun dışına çıkarak Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan açıklamalar yaptı.

“ERDOĞAN ISRAR EDERSE YUNANİSTAN KENDİNİ SAVUNUR”

Katılımcıların yatırım ve iş birliği alanlarında görüş belirttiği sırada söz alan Yunan Bakan Georgiadis, konunun dışına çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’ın egemenliğini sorgulamakta ısrar ettiği takdirde Yunanistan’ın kendini savunacağını ifade etti.

BAKAN NEBATİ SÖZ ALARAK TEPKİ GÖSTERDİ

Oturumda söz alan Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yunan Bakanın zirvedeki atmosfere zıt bir şekilde ikili meseleler üzerinden Türkiye’yi ve Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’ı hedef aldığını belirterek tepki gösterdi.

“YUNANİSTAN BU KOMPLEKSLERİNDEN KURTULMALI”

İkili meselelerin bu platforma getirilmesinin öncelikle ev sahibine, sonra da konferansa katılan tüm katılımcılara saygısızlık olduğunu belirten Bakan Nebati, Yunanistan’ın bu komplekslerinden kendini kurtarması gerektiğini söyledi. Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Dünya Ekonomi Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Dolar/TL, 18,73 seviyesinden işlem görüyor

Yorum yapın