YouTube Premium üyeliklerine zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Sosyal medya platfromlarından YouTube, ilk olarak 2018 yılında Premium sistemini duyurarak ücretli abonelik getirdiğini açıklamıştı. Bu özellikle kullanıcıların, reklamsız ve daha birçok ayrıcalıklarla videolarını izleyebilmeleri amaçlandı.

ÖĞRENCİ ABONELİK ÜCRETİNE YÜZDE 100 ZAM GELDİ

YouTube, bugün Premium abonelerine gönderdiği bir e-posta ile zam yaptığını duyurdu. YouTube Premium, aylık 9,99 TL olan öğrenci abonelik ücretini 19,99 liraya çıkararak %100 zam yaptı. 16,99 TL olan Bireysel Premium abonelik ücreti ise 29,99 lira artarak %76 zamlandı. Son olarak da 25,99 TL olan Aile Premium planı ise %130 artırarak 59,99 liraya yükseldi.

21 KASIM’DAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Teknoloji devi YouTube, Premium abonelerine gönderdiği e-postada zam eklenen fiyatların 21 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olacağını belirtti. Firma, geçtiğimiz günlerde 4K video desteği özelliğini Premium aboneleri üzerinde test etmeye başlamıştı. Fakat daha önce herkeste kullanılan bu özelliğin Premium’a geçecek olması birçok YouTube kullanıcısını rahatsız etmişti. Şirket bu yüzden tekrardan 4K özelliğini tüm kullanıcılar için aktif etme kararı aldı. Zam gelme nedeninin de 4K desteği nedeniyle olduğunu tahmin ediliyor. Çünkü YouTube, Premium özelliği çıktığından beri ilk kez fiyatlarına zam yaptı.Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Youtube Zam Teknoloji Ekonomi Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Android Mağazasında 100 Milyon Kullanıcıyı Etkileyen Casus Yazılım Ortaya Çıktı

Yorum yapın