YouTube Music için Video Uygulaması ile Bağlantıyı Kesecek Yararlı Özellik Geldi

Akıllı telefonların ve internetin yaygınlaştığı hayatımızda dijital müzik uygulamaları da milyonlarca kişi tarafından kullanılır hale geldi. Bu alanda akla ilk gelen servisler ise Spotify ve Apple Music olmakta. İki platform pazarın büyük bölümünü domine ediyor. Diğer yandan Amazon Music ve YouTube Music uygulamaları da çok fazla olmasa da pazar payını artırmak isteyen platformlar arasında yer alıyor.

Google daha önce Play Music uygulamasını sonlandırmış ve YouTube Music’i kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şirket yeni özellikler kazandırarak uygulamayı daha fazla kullanıcıya sevdirmeyi amaçlıyor. YouTube dünyanın en büyük video paylaşım platformu ve neredeyse tüm müziklere ev sahipliği yapıyor.

Dolayısıyla müzik servisi de geniş bir yelpaze sunuyor. Geçtiğimiz günlerde Spotify’da beğeniyle kullanılan ortak çalma listesi özelliğinin YouTube Music’e de geleceği açıklanmıştı. Müzik servisi yeni bir özellik üzerinde daha çalışıyor. İsteyen kullanıcılar YouTube’da beğenilen videoları müzik uygulamasında gizleyebilecek.

YouTube Music’e Yeni Ayar Seçeneği

Müzik servisini kullananlar bu deneyimi video platformu ile iç içe yaşıyor. YouTube bunu değiştirmek için kullanıcılara yeni bir ayar seçeneği sunuyor. Yeni seçenek ile müzik uygulamasında beğenilen videoların gözükmesi engellenebiliyor. Tabi bu özellikten yararlanmak için YouTube Premium planına kayıtlı olmak gerekiyor. İlgili ayar menüsünde beğendiğiniz müzik ve içerikler bölümü otomatik olarak gösteriliyor.

Şirket buraya YouTube’dan beğendiğim müzikleri göster şeklinde bir seçenek ekledi. Bu ayarı devre dışı bırakarak daha önceden beğenilmiş olan YouTube videoları müzik servisinde gösterilmemiş olacak. Ayarlar bölümüne masaüstü ve mobil uygulama aracılığı ile ulaşılabiliyor.

YouTube Music Kullanıcılara Çalan Şarkıların Sözlerini Gösterecek

Özelliğin dezavantajlı bir yanı daha var. Kullanıcılar böylece YouTube’da beğendikleri tüm müzikleri de göremeyecek. Şu an için bu araç içerisinde video ile müzik ayrımını yapabilen bir algoritma bulunmuyor. YouTube Music’e abone olmak için ayda 13.99 TL ödemek gerekiyor.

İlgili Haber:  Binance’a Bitcoin Girişleri Tarihin En Yüksek Seviyesine Ulaştı

İlk kez abone olanlar için 3 aylık ücretsiz deneme süresi sunuluyor. Diğer yandan YouTube Premium abonesi olanlara da Music uygulaması beraberinde hediye ediliyor. Premium aboneliğin fiyatı ise 16.99 TL.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın