YouTube COVID-19 Nedeniyle 2020 Rewind Videosu Paylaşmayacak

Google’ın bünyesinde bulunan dev video platformu YouTube çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Çok sayıda yayıncı ve izleyiciye ev sahipliği yapan YouTube, kendi alanında rakipsiz duruma geldi. Şirket sürekli yeni özellikler geliştiriyor ve hem kullanıcıların hem de içerik üreticilerin aldığı deneyimi artırmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Google ve YouTube’un artan reklam gelirleri ile çatı şirket Alphabet’in büyümesini sürdürdüğü ortaya çıkmıştı. Bu artış üstelik dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin gölgesinde gerçekleşti. Bilindiği üzere 2020 yılında tüm dünya koronavirüs etkisi altında yaşamaya başladı. Son rakamlara göre dünya genelinde görülen vaka sayısı 52 milyonu geçmiş durumda. İnsanların evlerine kapanması YouTube’un ziyaretçi sayısına olumlu yansıdı.

Hayatını kaybeden insan sayısı ise 1.3 milyona yaklaşmak üzere. Video paylaşım platformu 10 yıldır Rewind adında içerikler paylaşıyor. Bu videolar o yıl içerisindeki önemli gelişmelerini ve popüler yayıncılarını bir araya topluyor. Bu yıl ise Rewind videosuna dair yeni bir karar alındı.

YouTube’dan Rewind Açıklaması

Video paylaşım devi 2010 yılından bu yana sürdürdüğü Rewind geleneğini bu yıl COVID-19 nedeniye gerçekleştirmeyeceğini duyurdu. Bu yılın başta pandemi olmak üzere pek çok soruna şahitlik ettiğini belirten YouTube, böyle bir video hazırlamanın doğru olmadığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, “2010’dan beri her yılı Rewind ile sonlandırıyoruz: Yılın en etkili içerik oluşturucularına, videolara ve trendlere genel bir bakış. İster sevin isterseniz de sadece 2018’i hatırlayın, Rewind her zaman bir kutlama anlamına geliyordu.Ancak 2020 son derece farklı gerçekleşti ve öyle değilmiş gibi devam etmek doğru gelmiyor. Kısacası, bu sene Rewind’a ara veriyoruz.” ifadelerine yer verildi.

YouTube Videoların Görüntü Kalitesini Ayarlama Seçeneklerini Değiştiriyor

Yayıncılara da seslenen şirket, “2020’de gerçekleşen pek çok iyi içeriğin hepiniz tarafından oluşturulduğunu biliyoruz. İnsanları ayağa kaldırmak, başa çıkmalarına yardımcı olmak ve onları güldürmenin bir yolunu buldunuz. Zor bir yılı daha iyi geçirmeyi başardınız.” açıklamasında bulundu.

İlgili Haber:  Gram Altın Dolardan Bulduğu Destekle 417 Liraya Yükseldi

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Rewind videosu 108 milyon izlenmeye ulaşmıştı. Hatta bu video ‘beğenmeme’ sayısının çokluğu ile dikkat çekmişti. Paylaşılan Rewind videosu 3.4 milyon beğenir alırken, 9.2 milyon beğenmeme sayısına ulaşmıştı. 2019 yılı için hazırlanan Rewind videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın