YKS ertelenecek mi? YKS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? YKS sınav tarihi değişti mi?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamalar ile birlikte YKS ertelenecek mi? Sorusu gündeme geldi. Türkiye’de eğitim öğretime verilen aranın 20 Şubat’a kadar uzatıldığını belirtilmişti. Peki, YKS ertelenecek mi? YKS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? YKS sınav tarihi değişti mi?

Yks ertelenecek mi? ÖSYM başkanlığına dair en çok araştırılan sorulardan birisi de YKS ertelenecek mi? Sorusu oluyor ve deprem nedeniyle sınavın ertelenme durumu araştırılıyor. Depremi nedeniyle birçok yeni kararın alınması nedeniyle adaylar tarafından detaylar araştırılıyor. Peki, YKS ertelenecek mi? YKS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? YKS sınav tarihi değişti mi?

YKS ERTELENECEK Mİ?

ÖSYM başkanlığı tarafından YKS sınavının hangi tarihte yapılacağına ilişkin güncel bir bilgi paylaşılmadı. Sınav takvimine dair açıklamalarda bulunan ÖSYM’nin ilerleyen günlerde açıklayacağı yeni karar ile birlikte YKS tarihlerinin güncelleneceği öngörülmekte. Yapılacak olan yeni duyurular ile birlikte haberimiz güncellenecektir.

2023 ALES NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre 2023 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2023-ALES/1), 16 Nisan 2023 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 22 Şubat-1 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar Emir Ceran Gündem Editörü – [email protected] Haberler.com – Gündem

YKS Gündem Eğitim Haberler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  ALES Sonuçları açıklandı! ALES sonuç sorgulama ekranı! ALES sonuç sorgulama nasıl yapılır? ALES sonuçları nereden öğrenilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir