Yeni sosyal konut projesinin detayları bugün görüşülecek!

Cumhuriyet Tarihi’nin en büyük sosyal konut projesine yönelik açıklamalar ardı ardına geldi. Başvuru sayısının 5 milyonu geçtiği konut projesine halk büyük ilgi gösterdi. Kısa süre önce Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Emlak Konut aracılığı ile yeni bir sosyal konut projesini hayata geçireceğini ilan etti. Yeni projeye yönelik detayların bugün açıklanacağı öğrenildi.

HEM İNDİRİM HEM VADE KONULARINDA ÇALIŞIYORUZ

İlk evim, ilk iş yerim kampanyasıkapsamında ilk temellerin 25 Ekim’de atılacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilan edildi. Kampanyanın ikinci ayağı olan ve dar gelirliler için hayata geçirileceği ifade edilen yeni proje ise Bakan Kurum tarafından ilan edildi. Murat Kurum konuya dair yaptığı bir açıklamada “Emlak Konut kampanyasında, hem indirim hem de vade olmak üzere hepsini birlikte çalışıyoruz. Hazine Bakanlığı’mızla da faiz olan orta gelirliye yönelik kampanyanın çalışmaları hız kazandı” sözlerini kullandı.

EMLAK KONUT KAMPANYASININ DETAYLARI BUGÜN GÖRÜŞÜLECEK

Ardı ardına gelen gençleri ve dar gelirlileri önceleyen konut kampanyası haberlerinin ardından konut kira ve fiyatlarında gerileme olacağı beklentisi ortaya çıktı. Bakan Kurumtarafından ilan edilen konut projesi sonrası gözler detaylara çevrildi. Kampanya hakkında bugün bir toplantı yapılacağı öğrenildi. Haberler.com / Sevde Nur Demir – Emlak

Murat Kurum Toki Emlak Ekonomi Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Pandemi Nedeniyle Uzaktan Çalışma Microsoft’a Yaradı, Net Karı %30 Arttı

Yorum yapın