Windows 10’un Your Phone Uygulamasına Samsung Kullanıcılarını Memnun Edecek Özellik Geliyor

Akıllı telefonlar hemen herkes tarafından kullanılan teknolojik cihazlar haline geldi. İnsanlar günlük ihtiyaçlarının büyük bölümünü akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştiriyor. Bu değişim sonrası mobil cihazlar ile bilgisayarlar arasında entegrasyonu artıracak uygulamaların geliştirilmesine neden oldu.

Pek çok mobil uygulamanın masaüstü sürümlerinin geliştirildiği görülüyor. Windows 10’un geliştiricisi Microsoft bu amaca yönelik Windows Phone uygulamasını geliştirdi. Uygulama Android telefonlar ile Windows 10’u birbirine yakınlaştırmayı amaçlıyor. Microsoft bu uygulama için sürekli yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor.

Bu noktada Samsung ile Microsoft arasında bir anlaşma yapılmış ve farklı özelliklerin de geliştirileceği belirtilmişti. Bu noktada Samsung kullanıcılarını memnun edecek yeni bir özellik daha geliyor. Yapılacak değişiklik ile Samsung telefonlarda yer alan mobil uygulamalar çoklu olarak Windows 10 üzerinden çalışır duruma gelecek.

Your Phone’a Yeni Özellik

Samsung akıllı telefon pazarında en fazla paya sahip olan teknoloji devi olarak biliniyor. Microsoft’un Your Phone uygulaması ile yapılan anlaşma gereği gelen yeni özelliklerin çok büyük bir kullanıcı kitlesini etkileyeceğini söyleyebiliriz. Gelecek yeni araç ile Samsung kullanıcıları bilgisayar üzerinden birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilecek. Dolayısıyla telefonda yüklü olan bir uygulama bilgisayar uygulaması gibi kullanılabilecek.

Hatta kullanıcılar Windows 10’un hızlı erişim için görev çubuğunda bu uygulamaları sabit hale getirebilecek. Microsoft bu özelliği ilk etapta Windows Insider programına kayıtlı kullanıcılara sunacak. Daha sonrasında ise Windows 10’un kararlı sürümünde bu özelliğin Samsung kullanıcılarına özel sunulması planlanıyor.

Microsoft’tan yapılan açıklamada, “PC’nizde uygulamaları başlatmanıza ve sabitlemenize olanak tanıyan Telefonunuz – Uygulamalar özelliğini kullanıma sunduk . Birden çok uygulamayı aynı anda başlatma yeteneği artık kademeli olarak seçilen Samsung cihazlarına (ayrıntılar aşağıda) ve yalnızca Dev, Beta veya Sürüm Önizleme Kanallarında olacak şekilde yapılandırılmış bir bilgisayardaki Windows Insider Topluluğu’na sunuluyor.” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haber:  Jamie Dimon ABD Ekonomisine Övgüler Yağdırırken Güçlü Büyüme Bekliyor

Samsung Türkiye’de Üçüncü Çeyrekte Xiaomi’nin Lider Gösterildiği Araştırmaya Karşı Çıktı

İlk etapta Samsung’un yakın zamanda tanıttığı amiral gemisi telefonlarda bu özellik kullanılabilir olacak. Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre bilgisayardan çoklu mobil uygulama çalıştırma özelliği Samsung’un şu telefonlarında kullanıma sunulacak.

Samsung Galaxy Note20 5 G Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G Samsung Galaxy Z Fold2 5G Samsung Galaxy Z Flip Samsung Galaxy Z Flip 5G Samsung Galaxy S20 5G Samsung Galaxy S20+ 5G Samsung S20 Ultra 5G Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın