WhatsApp’ta Görüntülü Görüşmelerin Kaç Kişi ile Yapılacağı Netleşti

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 2 milyarı aşkın aktif kullanıcı sayısına sahip. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma devi, hemen herkesin başlıca iletişim araçlarından biri haline gelmiş durumda. Uygulamanın en çok kullanılan bölümlerinden birisi ise grup sohbetleri olmakta. Yüzlerce kişi aynı grupta birbirleri ile etkileşime geçebiliyor. Bilindiği üzere WhatsApp gruplarında kullanıcılar görüntülü ve sesli iletişim sağlayabiliyor. Ancak bu iletişim belirli bir kişi sınırlamasına sahip.

WhatsApp’ta grup içi görüntülü ve sesli sohbetler en fazla dört kişi ile yapılabiliyor. Geçtiğimiz günlerde gelen bir haber gruplardaki görüntülü görüşme kişi sayısının artacağına yönelik olmuştu. Ancak bu sayının kaç olacağı ise belirsizdi. Son gelişme ile bu konuya dair yeni bilgiler ortaya çıktı. Çıkan görsellere göre mesajlaşma devinde 8 kişiye kadar görüntülü görüşme gerçekleştirilebilecek.

Görüntülü Görüşme Kişi Sayısı Artıyor

Son dönemde dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle sosyal yaşam baştan aşağı değişti. Uzmanlardan gelen uyarılar doğrultusunda insanların büyük bölümü evlerine kapandı. Pek çok çalışan ise faaliyetlerini evden yürütüyor. Bu da video konferans uygulamalarına olan ilginin epey artmasına neden oldu. Google Duo, Zoom, Skype gibi pek çok uygulama video konferans amacıyla yaygın bir şekilde kullanılıyor.

We’ve made it easier than ever to start a group call from WhatsApp for groups of 4 or less. From your group chat tap the video or voice call icon to directly start a call with everyone in the chat! 🙌

— WhatsApp Inc. (@WhatsApp) April 7, 2020

WhatsApp’ın gruplardaki görüntülü sohbetler için yaptığı çalışma, bu rekabete ortak olmak istediği yorumlarına neden olmuştu. WhatsApp’ın Android beta sürümünden çıkan bir görsel, grup içerisinde en fazla 8 kişinin birbiri ile görüntülü görüşme yapabileceğini ortaya koydu.

İlgili Haber:  Nvidia, Ampere Tabanlı Ekran Kartlarını Tanıtmaya Hazırlanıyor

Bu açıdan bakıldığında çok büyük bir limit olmayacağı söylenebilir. Zoom’da 100 kişiye kadar insanlar birbirleri ile görüntülü iletişim kurabiliyor. Google Duo’da ise 12 kişiye kadar görüşme yapmak mümkün. Android’in, WhatsApp v2.20.128 beta ve WhatsApp v2.20.129 beta sürümlerinde test edilen özellik, önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara dağıtılacak.

WhatsApp, Gruplardaki Görüntülü Sohbetler için Kullanıcı Dostu Bir Özellik Getirdi

İlerleyen günlerde ise aynı özelliğin işletme hesapları için de sunulması bekleniyor. Mesajlaşma devi bunun yanında gelişmiş arama altyapısı üzerinde çalışıyor. Sahte bilginin yayılmasını önlemek adına mesajlara arama özelliği getirecek olan WhatsApp, kullanıcı deneyimini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra önümüzdeki günlerde WhatsApp’taki sohbet yedekleri Google Drive üzerinden şifrelenerek saklanabilecek.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Sosyal Medya

Yorum yapın