WhatsApp, Gruplardaki Görüntülü Görüşme için Kişi Sayısını Artırmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda açıklanan veriler WhatsApp’ın 2 milyarı aşkın kullanıcı tarafından kullanıldığını ortaya koymuştu. Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma platformu daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Son dönemde uygulamada grup içi görüntülü görüşme özelliği de sıkça kullanılmakta.

Hatta şirket geçtiğimiz günlerde gruplardaki görüntülü sohbetler için kullanıcı dostu bir özellik getirdiğini duyurmuştu. Gelen özellik ile gruplarda görüşme başlatmak çok daha kolay hale gelmişti. Gelen haberler WhatsApp’ın grup sohbetlerine yönelik yeniliklerine devam ettiğini gösteriyor. Buna göre gruplardaki görüntü ve sesli sohbetlerde maksimum kişi sayısının artırılması planlanıyor.

WhatsApp Gruplara Yeni Özellik Yolda

Son dönemde Corona virüsü etkisiyle dünya genelinde milyonlarca insan evlerine kapanmak durumunda kaldı. Bu da görüntülü sohbet uygulamalarına olan ilginin artmasına neden oldu. Başta Zoom ve Google Duo gibi uygulamalar kullanıcı sayısını adet katladı ve her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılır hale geldi. Örneğin Zoom uygulamasında 99 kişiye kadar aynı anda video konferans düzenleme imkanı mevcut.

WhatsApp’ta ise bu sayı 4 ile sınırlanmış durumda. Uygulamanın Android beta sürümü üzerinde yapılan araştırmada bu sayının önümüzdeki günlerde artacağı ortaya çıktı. İlgili özelliğe WhatsApp v2.20.128 beta ve WhatsApp v2.20.12 beta sürümlerinde rastlandı. Kişi sınırının ne kadar yükseltileceği henüz bilinmiyor. Çok yüksek bir limit belirlenirse, WhatsApp’ın Zoom, Skype gibi görüntülü sohbet uygulamalarına bu anlamda rakip olacağını söyleyebiliriz.

WhatsApp, COVID-19 ile Mücadele için Mesaj İletimini Bir Kişiyle Sınırladı

Şu an için bu özellik beta sürümünde ve WhatsApp ekibi tarafından test ediliyor. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak güncelleme ile tüm kullanıcılara grup sohbet kişi sayısını artıracak özelliğinin gelmesi bekleniyor.

İlgili Haber:  AMB Başkanı Lagarde Aşı İyimserliğine Karşı Uyarıda Bulundu

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Sosyal Medya

Yorum yapın