WhatsApp Farklı Cihazlardan Kullanıldığında Bağlantı Türünü Soracak

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, birbirinden farklı özellikler ile kullanım deneyimini iyileştirecek hamleler hazırlığında. 2 milyar aktif kullanıcısı olan platform yeni özelliklerini ilk olarak beta uygulamasına getiriyor ve test süreci tamamlandıktan sonra tüm kullanıcılarına dağıtıyor.

Geçtiğimiz günlerde Android beta sürümü güncellenmiş ve yeni özellikler ortaya çıkmıştı. Bu özellikler arasında en dikkat çekenlerden birisi ise çoklu cihaz desteği olmuştu. Bilindiği üzere WhatsApp’ı kullanmak için telefon üzerinden bağlantı kurulması gerekiyor.

Mesajlaşma devinin test ettiği yeni özellik ile önümüzdeki dönemde böyle bir şarta gerek kalmayacak. Kullanıcılar masaüstü ya da tarayıcıdan oturum açarken telefondan doğrulama işlemi yapmadan bu işlemi gerçekleştirebilecek. Son olarak geliştirme sürecinde olan çoklu cihaz desteğine dair yeni bir özellik daha ortaya çıktı. 2.20.143 sürüm numarasına sahip Android beta uygulamasında kullanıcıların karşısına çıkan yeni bir uyarı dikkat çekiyor.

Çoklu Cihaz Desteği için Yeni Özellik

Mesajlaşma uygulaması önümüzdeki günlerde çoklu mesaj desteği özelliğini dünya genelinde yayınlamaya hazırlanıyor. Bu özelliğin şu an için beta sürecinde olması, kararlı sürüm için çok fazla vaktinin kalmadığını gösteriyor. Uygulama üzerinde çalışmalarda bulunan araştırmacılar, çoklu cihaz desteği uygulamasında farklı bir detaya rastladı.

Bu özelliği aktifleştirmek isteyen Android beta kullanıcıları, yeni bir cihazda giriş yapmak istediklerinde Wi-Fi kullanmayı isteyip istemedikleri sorusu ile karşılaştı. Kullanıcılar bu seçenekte Wi-Fi ya da mobil veri bağlantısı arasında seçim yaparak devam edebiliyor. Tabi WhatsApp’ın neden böyle bir seçim şansı sunduğu ise merak konusu oldu. Akla ilk gelen ihtimal ise sohbet yedekleme ile alakalı.

WhatsApp, Messenger Rooms Uygulaması ile Entegre Çalışacak

Çok büyük sohbetlerin yedeklenmesi için fazla veri harcanması söz konusu olabilir. Dolayısıyla WhatsApp kullanıcıların karşısına böyle bir seçim şansı sunuyor. Bu özellik halen geliştirme aşamasında ve sunulması ile beraber çoklu cihaz desteğinin kullanıcılara büyük fayda sağlaması bekleniyor.

İlgili Haber:  Bitcoin’in Mevcut Seviyesi Uzmanlara Göre Alım Fırsatı Olabilir

WhatsApp Kredi Verecek

Mesajlaşma devi diğer yandan finansal hamleler üzerinde çalışmalar yapıyor. Şirketin bir süredir WhasApp üzerinden para transferi özelliğini test ettiği biliniyor. Bu özellik uzun zamandır Hindistan’da kullanılabilir durumda. Ortaya çıkan son bilgilere göre para transferinin yanında artık kullanıcılara kredi verilmesi söz konusu olabilecek. WhatsApp kullanıcılara kredi vermek adına çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar tıpkı para transferinde olduğu gibi Hindistan bölgesinde yapılıyor.

Şirket yetkililerinden yapılan açıklamalarda WhatsApp’ın para transferi özelliğini Hindistan’da 1 milyon kişi tarafından kullanıldığı belirtildi. Mesajlaşma uygulamasının Hindistan’da 400 milyonu aşkın kullanıcısı bulunuyor ve finansal adımlara dair özelliklerin test edilmesi süprpz değil.

Ülkede ayrıca bu alanda hizmet veren PhonePe, Google Tez ve Paytm gibi rakipler bulunuyor. Sosyal medya devi Facebook Hindistan’da büyük bir yatırım yapmış ve Jio Platforms’un yüzde 9.99 hissesini 5.7 milyar dolar karşılığında satın almıştı. WhatsApp’tan önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili daha somut adımların atılması bekleniyor.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Sosyal Medya

Yorum yapın