Üst üste paylaşımlar yaptı! Twitter’ın patronu Elon Musk, teknoloji devi Apple’a savaş açtı

Twitter‘ı 44 milyar dolara satın alan dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk, tepki çeken ücretli tik ve işten çıkarma kararlarının ardından şimdi de ABD’li teknoloji devi Apple‘ı karşısına aldı. Apple‘a resmen savaş açtığını ilan eden Elon Musk, peş peşe çok konuşulacak tweetlere imza attı.

“NELER OLUYOR BURADA?”

Twitter hesabından, ” Apple, Twitter’da reklam vermeyi büyük ölçüde durdurdu. Amerika’da ifade özgürlüğünden nefret mi ediyorlar?” diye yazan Musk, Apple CEO’su Tim Cook’u etiketleyerek “Neler oluyor burada?” sözleriyle seslendi.

“APPLE BAŞKA KİMİ SANSÜRLEDİ?”

Bununla da yetinmeyen Musk, blockchain tabanlı bir dosya paylaşım ve ödeme ağı LBRY’nin kurumsal hesabından Apple’ın Covid-19 sırasında LBRY’nin arama filtrelerine müdahale ettiğini söyleyen bir tweet’i alıntıladı. Musk, “Apple başka kimi sansürledi?” diye sordu.

TWİTTER’DA ANKET BAŞLATTI

Epic Games’in Twitter’ı eleştirdiği bir videoyu alıntılayan Musk, daha sonra teknoloji devi için “Evet/Hayır” şeklinde anket açtı. Musk, ankette kullanıcılara, “Apple, müşterilerini etkileyen tüm sansür eylemlerini yayınlamalıdır” önermesini oylattı.Peş peşe tweetlerle topa tuttu! Elon Musk, Apple'a savaş açtı

APPLE’A SAVAŞ AÇTI

Hızını alamayan Elon Musk, “Apple ayrıca Twitter’ı App Store’dan alıkoymakla tehdit etti, ancak nedenini bize söylemiyor” diye yazıp, kripto ve finans haberleri yayınlayan Watcher Guru’nun tweetini alıntıladı. Musk, “Apple’ın App Store’dan satın aldığınız her şeye gizli bir şekilde yüzde 30 vergi koyduğunu biliyor muydunuz” ifadelerini kullandı. ABD’li milyarder daha sonra bir internet meme’ini paylaşarak Apple’a savaş açtığını ima etti.

“APPLE, TWİTTER’I APP STORE’DAN KALDIRMAKLA TEHDİT EDİYOR”

Elon Musk, bir başka paylaşımında ise “Ayrıca Apple, Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit ediyor ama nedenini söylemiyorlar” dedi. Üst üste paylaşımlar yaptı! Twitter'ın patronu Elon Musk, teknoloji devi Apple'a savaş açtı Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla. Haberler.com / Turan Yiğittekin – Ekonomi

İlgili Haber:  Ekside Seyreden CAC 40’ın En Sert Çöküşü Atos Hisselerinde Oldu

Elon Musk Twitter Apple Teknoloji Dünya Ekonomi Güncel Haberler

Kaynak: [source_domain

Yorum yapın