Twitter’ın Trump’a Sağladığı Ayrıcalıklar Biden’a Geçiyor

Son günlerde tüm dünyanın en çok konuştuğu konuların başına ABD Başkanlık Seçimleri yer alıyor. Mevcut Başkan Donald Trump ile Demokrat Parti adayı Joe Biden seçimlerde karşı karşıya geldi. 3 Kasım itibarıyla başlayan sayım geçtiğimiz günlerde sonuçlandı ve Joe Biden’ın 46. ABD Başkanı olduğu açıklandı. Donald Trump ise seçimlerde yolsuzluk olduğunu iddia ediyor ve mahkemede hakkını arayacağını belirtiyor.

Bilindiği üzere Donald Trump, Twitter’ı yoğun bir şekilde kullanıyor. Başkanlığı boyunca Twitter’dan yaptığı paylaşımlar ile dünya gündemine oturacak açıklamalarda bulundu. Hatta çoğu zaman Twitter bu paylaşımlara uyarı etiketleri yerleştirdi ve Trump’ın tepkisini çekmişti. Buna rağmen mikro blog sitesi ABD Başkanı olması nedeniyle Donald Trump’a belirli ayrıcalıklar tanıyordu. Seçimi Biden’ın kazanması ile bu ayrıcalıkların el değiştirileceği açıklandı.

Hükümet Hesapları El Değiştiriyor

Başkan Trump’ın Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda sıkça servis politikasına aykırı ifadeler yer alıyordu. Bununla beraber yanlış bilgiler olması Twitter’ın yaptırım uygulamasını gerekli kılıyordu. Mikro blog sitesi ağırlıklı olarak paylaşımlara uyarı etiketleri yerleştiriyor ancak Trump’ın hesabını askıya almıyordu. Bunun sebebi ise Trump’ın başkanlık koltuğunda oturmasıydı. Seçimleri Joe Biden’ın kazanması ile beraber Trump’ın Twitter’daki ayrıcalıkları da sona ermiş olacak.

Mikro blog sitesinden gönderilen açıklamada başkanlığın değişeceği Ocak 2021 tarihinden itibaren Trump’a tanınan ayrıcalıkların sona ereceği belirtildi. Halihazırda hükümet kontrolünde olan @POTUS, @FLOTUS ve @WhiteHouse hesapları da görev değişimi ile Biden’ın ekibine geçmiş olacak.

Facebook ve Twitter CEO’ları ABD Seçimleri Sonrası İfade Verecek

Şirket açıklamasında, “Twitter’ın dünya liderlerine, adaylarına ve kamu görevlilerine yaklaşımı, insanların liderlerinin söylediklerini net bir bağlamla görmeyi seçebilmesi ilkesine dayanıyor. Bu, uyarılar ve etiketler uygulayabileceğimiz ve belirli tweet’lerle etkileşimi sınırlayabileceğimiz anlamına gelir. Bu politika çerçevesi, mevcut dünya liderleri ve görev adayları için geçerlidir ve artık bu pozisyonları elinde bulundurmayan özel vatandaşlar için geçerli değil,”  ifadelerine yer veriyor.

İlgili Haber:  Samsung’un Kablosuz Kulaklığı Galaxy Buds Live’ın İç Yüzü Gösterildi

Donald Trump ses getiren görüşlerini Twitter’da fazlasıyla dile getiriyor. Bugüne kadar ABD Başkanı olması nedeniyle hesabı askıya alınmıyor ve Twitter tarafından paylaşımlarına tolerans gösteriliyordu. Önümüzdeki yıldan itibaren Trump ile Twitter arasında ne gibi gelişmeler yaşanacağını izleyip göreceğiz.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Sosyal Medya

Yorum yapın