Twitter’ın CEO’sunu kovan Elon Musk, bu koltuğa ilk etapta kendisi oturacak

Elon Musk geçtiğimiz Mart ayında Twitter‘ı satın almak için harekete geçmişti. Tesla ve SpaceX’in kurucusu, uzun uğraşlar sonucunda Twitter‘ı kesin olarak satın aldı. Satın alma sürecinde ünlü iş insanı ve Twitter yöneticileri arasındaki yaşananlar, satın alım sonrası işten çıkarmayla son buldu. Elon Musk, başta Twitter Ceo‘su Parag Agrawall olmak üzere birçok üst düzey yöneticiyi yerinden etti.

YENİ CEO ELON MUSK OLACAK

Bloomberg‘e göre Twitter ‘ı satın aldıktan sonra Agrawal’ı işten çıkaran Elon Musk, boşalan CEO koltuğuna kendisi oturacak. Ancak kısa süre sonra uzun vadeli olacak şekilde yerine başkasını atayacak. Satın alma sırasında Twitter üzerinden atışan ikilinin tartışması Elon Musk’ın Agrawal’a kaka emojisi göndermesiyle son bulmuştu. İkili, Twitter’da yer alan bot hesaplar yüzünden satın alma konusunda anlaşmazlığa girmişti.

MEN EDİLEN KİŞİLERİN YASAĞI KALKACAK

Bloomberg, ayrıca Twitter’dan ömür boyu men edilen kişiler için de bu yasağın kalkacağını açıkladı. İş insanı, daha satın alma anlaşması yeni başlamışken sosyal medya platformunun özgür ve dijital bir şehir yapmak istediğini dile getirmişti. Fakat bazı kişiler bu yasağın kaldırılması konusunda siyasi olarak sorunlar çıkaracağını düşünüyor. Çünkü eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabı, paylaşımlarının şiddet çağrıştırması nedeniyle kapatılmıştı.Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bloomberg Elon Musk Twitter CEO Teknoloji Ekonomi Güncel Haberler

Kaynak: [source_domain

İlgili Haber:  Tesla Hisseleri, Elon Musk’ın Tweeti ve İşten Uzak Çalışanlarıyla Düştü

Yorum yapın