TikTok Reklam Gelirlerini Artırmak Adına Satın Alma Butonu Geliştiriyor

Son yıllarda en hızlı yükselen sosyal medya uygulamalarının başında TikTok geliyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile uygulamanın 2 milyar indirme sayısını geçtiği öğrenilmişti. 2020’nin ilk çeyreği itibarıyla en çok indirilen sosyal medya uygulaması olan TikTok, geliştiricisi Bytedance’a büyük gelir sağlıyor. Şirket elde ettiği geliri artırmak adına yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere TikTok video paylaşım temelli bir sosyal medya uygulaması. Bu videolar aracılığı ile ürünler tanıtılabiliyor ve reklam veren şirketlerin gelirlerinin artırılması sağlanıyor. Bu çerçevede uygulamaya önümüzdeki günlerde ‘Satın al’ butonunun geleceği öğrenildi. Sosyal medya devinin bu butonu küçük reklamveren grupları üzerinde test etmeye başladı. Test aşamasında oldukça düşük ve deneysel bütçelerin kullanıldığı belirtildi.

TikTok için Yeni Proje

Bilindiği üzere günümüzde sosyal medya uygulamaları, e-ticaret sektörünün büyümesinde önemli rol oynuyor. Bu alanda Instagram’ın oldukça büyük bir potansiyele sahip olduğu ifade ediliyor. TikTok’a gelecek satın al butonu ile reklemverenlerin ve influencer’ların daha fazla gelir etmesini sağlayacak. Bununla beraber TikTok’unda kazancı artmış olacak. Henüz test aşamasında olan yeni butonun tüm markalara sunulup sunulmayacağı ise şu an için bilinmiyor.

Bu yolla influencer’lık yapan kişilerin ve reklam şirketlerinin TikTok’a çekilmesi amaçlanıyor. Yapılan reklamlardan TikTok pay alacak ve ücretsiz içerik üreten kişiler reklamverenlerin reklamını yapacak. Şirket yetkilileri yaratıcı videolar paylaşan kişilerin içeriklerine ilgili bağlantıların eklenebileceğini belirtiyor. Bir kullanıcı paylaştığı videoda üzerine giydiği bir elbise ya da ayakkabının linkini ve videosunu ekleyebilecek. Yapılan bu reklamdan herkesin kazançlı çıkacağını söyleyebiliriz.

TikTok, COVID-19 Mücadelesi için Vereceği Desteği Açıkladı

Şirket ayrıca Donation Stickers adında bir araç üzerinde çalışıyor. Bu araç sayesinde kullanıcıların videolar ve canlı yayınlar arasından bağış toplamasına imkan sağlanacak. Son dönemde COVID-19 salgını ile beraber TikTok’a olan ilgide büyük bir artış söz konusu. Dolayısıyla üzerinde çalışılan projelerin bu anlamda sosyal mecraya sağlayacağı yarar daha fazla olacaktır.

İlgili Haber:  Milli Savunma Bakanlığı'na 1.115 işçi alınacak

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Sosyal Medya

Yorum yapın