Sosyal Medyada Bill Gates’in COVID-19’u Yarattığı İddiaları Kol Geziyor

Dünyayı kısa sürede etkisi altına alan Corona virüsü, her gün binlerce can almaya devam ediyor. İlk olarak Çin’de görülen salgının merkezi son dönemde ABD olmuş gibi görülüyor. Geçtiğimiz gün ülkede salgın nedeniyle 5 bine yakın insan hayatını kaybetti. Salgının hızla yayılması ile beraber komplo teorileri de kendisini göstermeye başladı. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde 5G’nin COVID-19’u yaydığı söylentileri, dünyanın dört bir yanında insanların sokağa dökülmesine neden oldu. Sokağa çıkan insanlar 5G hizmeti veren baz istasyonlarını ateşe vermeye başladı.

Uzmanlar 5G ile Corona virüsü arasında herhangi bir bağlantı olmadığına dikkat çekiyor. Buna rağmen vandallık içeren saldırıların sonu gelmiş değil. Diğer yandan sosyal medya uygulamaları üzerinde salgınla ilgili çok sayıda asılsız bilgiye ve komplo teorisine rastlamak mümkün. Virüs ile ilgili ses getiren açıklamaları ile öne çıkan Bill Gates, bu komplo teorilerinin merkezinde yer almaya başladı. Sosyal medyada milyarder ismin salgın ile bağlantısı olduğunu iddia eden çok sayıda paylaşıma rastlamak mümkün.

Bill Gates Komplo Teorilerinin Hedefinde

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, son dönemde Corona virüsüne dair yaptığı açıklamalar ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Geçtiğimiz günlerde Gates, Corona virüsüne karşı iyimser ve kötümser tahminlerde bulunmuş ve gündeme gelmişti. New York Times ve Zignal Labs tarafından yapılan bir araştırma, Bill Gates’in COVID-19’la alakalı komplo teorilerinde adının geçtiğini gösteriyor.

Sosyal medyada yapılan konuyla ilgili paylaşımlar, 5G ile COVID-19 bağlantılı paylaşımlar göre yüzde 33 daha fazla yer aldı. Bu haberlerin büyük bölümü Facebook, YouTube, ve Twitter üzerinden yayılıyor. YouTube’da görülen en popüler videolar arasında yer alan bu içerikler, geçtiğimiz ay ve bu ay 5 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Yaratılan komploya göre Gates’in insanlığın nüfusunu azaltmak ve küresel gözetim sistemi kurmak istediği belirtiliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum Düşerken Cardano Güçlü Konumunu Koruyor

Gates’in Eski Konuşması Hatırlatılıyor

Sosyal medya devleri bu gibi paylaşımları engellemek için adımlar atsa da tamamına engel olamıyor. Bill Gates 2015 yılında TED konuşmasında insanlık için büyük bir salgının kapıda olduğuna dair ifadelere yer vermişti. Bu konuşma salgının yayıldığı gündem beri büyük izlenme aldı ve 25 milyona kadar ulaştı.

Komplonun destekçileri, en büyük kanıt olarak Gates’in 5 yıl önce yaptığı konuşmayı kaynak gösteriyor. Ünlü milyarder geçtiğimiz süreçte bağış kampanyalarına daha fazla odaklanmak adına Microsoft’taki görevinden istifa etmişti. Eşi Melinda Gates ile birlikte kurdukları Gates Vakfı, Corona virüsünün ilacının bulunması için 100 milyon dolar bağış yapmıştı.

Bill Gates’e göre Corona Virüsü En Kötüsü Değil

Corona virüsü nedeniyle en fazla can kaybı ABD’de yaşanıyor. Ülkedeki vaka sayısı 671 bini geçti. Başta New York olmak üzere ülke genelinde hayatını kaybeden insan sayısının 33.286 olduğu açıklandı. Başkan Trump geçiğimiz günlerde ABD’deki ölüm sayısını en iyi ihtimalle 200 bine ulaşacağını söylemişti.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Yaşam

Yorum yapın