Sony’nin Beklenen Konsolu PlayStation 5’i Haziran Ayında Tanıtılabilir

Dünya genelinde tüm sektörlerde olduğu gibi oyun pazarı da Corona virüsünden olumsuz etkileniyor. İnsanların oyun oynama süresi artıyor olsa da yeni oyunların ve konsol ürünlerinin tanıtılması sekteye uğramış durumda. Bu yıl Sony ve Microsoft’un yeni konsol modellerini tanıtması bekleniyor. Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un Xbox Series X modellerine dair daha önce teknik özellik açıklamaları yapılmıştı. Her iki konsol da kullanıcılara üst seviye oyun deneyimi sunmak adına yüksek donanımlara sahip olmakta.

Merak edilen ise bu konsolların ne zaman tanıtılacağı konusu olmakta. Sony’nin PlayStation 5 ürünü için uzun zamandır çeşitli tahminler ortaya atılıyor. Bu tahminlerden bazıları konsolun fiyatı için olurken bir kısmı ise tanıtım tarihi hakkında oluyor. Son olarak güvenilir bir kaynaktan PS5’in tanıtım tarihine dair yeni bir iddia ortaya atıldı. İşte PlayStation 5’in beklenen tanıtım tarihi…

PS5 için Haziran İddiası

Oyun dünyasına yönelik yaptığı isabetli haberler ile tanınan isim Jeffrey Grubb, PlayStation 5’in tanıtım tarihi için oldukça kesin konuşuyor. Grubb’a göre yeni konsol 4 Haziran tarihinde Sony tarafından resmi olarak tanıtılacak. Bu tanıtım sonrası Sony’nin PlayStation 5 için özel geliştirdiği oyunların da gösterilmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde de konsola dair bazı tanıtım iddiaları yer almıştı ancak bu sefer 4 Haziran tarihine özellikle vurgu yapılıyor.

Grubb yaptığı paylaşımla ilgili Sony içinden bilgi aldığını belirtiyor. Daha önce Nintendo Direct ürünü için de benzer bir iddiada bulunmuş ve işaret ettiği tarihte ürünün tanıtımı gerçekleştirilmişti. Geçtiğimiz günlerde Sony’nin tanıtım tarihini öne çekebileceği ve Mayıs ayında PlayStation 5’i gösterebileceği de iddia edilmişti.

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in Fiyatı Türkiye’de Çok Daha Pahalı Olacak

Gelen tüm veriler gösteriyor ki yeni oyun konsolu önümüzdeki aylar içerisinde resmi olarak görücüye çıkmış olacak. Aslında hem Microsoft’un hemde Sony’nin yeni ürünlerini E3 2020 fuarında tanıtması bekleniyordu. Ancak Corona virüsü nedeniyle etkinliğin iptal edilmesi sonrası, şirketler kendi yol haritalarını çizmeye başladı. Sony’nin düzenleyeceği çevrimiçi bir etkinlik ile bu tanıtımı gerçekleştirmesi bekleniyor. PlayStation 5’in piyasaya çıkışı için yılın son ayları işaret ediliyor.

İlgili Haber:  Tarım Sektörü, Hindistan Ekonomisi için Parlak Nokta Olacak

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın