Sony’den PlayStation 5 Oyunlarına Yönelik Bölgesel Sınırlama Açıklaması Geldi

Japonya merkezli teknoloji devi Sony oyun sektörünün en büyük şirketlerinden biri konumunda. Geçmiş yıllardan bu yana PlayStation konsolları ile oyuncuların karşısına çıkan şirket, çok sayıda geliştirdiği oyunla da adından söz ettiriyor. Oyuncular uzun zamandır yeni bir konsol bekliyordu ve geçtiğimiz günlerde PS5’in çıkış tarihi ile fiyat bilgileri açıklanmıştı.

PlayStation 5’in çıkışına sayılı günler kaldı ve Sony kullanıcıları bilgilendirici açıklamalar yapmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada PlayStation 5 ile gelecek oyuncu dostu yeni erişilebilirlik özelliklerinden bahsedilmişti. Bu özellikler ile kullanıcılar tüm oyunlar için bazı seçenekleri varsayılan olarak ayarlayabilecek.

Sony oyuncuları bilgilendirmek adına yeni bir açıklama daha yaptı. Sık Sorulan Sayfalar (SSS) sayfasını güncelleyen şirket, oyunların bölgesel sınırlamasına yönelik açıklamalarda bulundu. Buna göre PS5 oyunlarında bölgesel bir sınırlama olmayacak.

Sony’den Bölgesel Sınırlama Açıklaması

Sony tarafından yayınlanan SSS sayfasında PlayStation 5 ve oyunlarına dair pek çok açıklama yapıldı. Şirket oyunlarca bölgesel bir sınırlama olmayacağını belirtti. Yani başka ülkelerden satın alınan oyunlar kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak. Örneğin ABD’den satın alınan bir oyun Türkiye’de çıkmamış olsa bile oynanabilecek. Bir diğer duyuru ise Sony’nin bulut servisi PS Now ile alakalı.

PlayStation 5’in PS Now bulut oyun servisini destekleyeceği belirtildi. Dolayısıyla bu yolla PlayStation 4 oyunlarına da erişim sağlanabilecek. PS Now hizmeti kullanıcıların internet üzerinden PS4 oyunlarını oynamasına imkan sağlıyor. Hatta bu servis aracılığı ile bazı PS2 ve PS3 oyunlarının da oynanabildiği biliniyor. PS4 için hazırlanan 4 bini aşkın oyun bulunuyor ve bunların PS Now aracılığı ile PlayStation 5 kullanıcılarına sunulması oyuncuları memnun edecektir.

Rockstar Games’ten PlayStation 5 ve Xbox Series X Kullanıcılarını İlgilendiren Açıklama

Assassin’s Creed Valhalla, Borderlands 3, Devil May Cry 5 Special Edition ve NBA 2K21 gibi beklenen oyunlar yakın zamanda PlayStation 5 oyuncuları ile buluşacak. 19 Kasım’da PlayStation 5 Türkiye pazarında yerini alacak. Konsol ülkemizde 8.2999 TL ile satışa sunulacak.

İlgili Haber:  Güney Kore Ekonomisi için İyileşme Beklentileri Artan Vakalarla Zayıfladı

PlayStation 5’in ayrıca disk okuyucusu bulunmayan Digital Edition sürümü yer alıyor. Bu konsolun Türkiye pazarında 2021 yılı içerisinde gelmesi bekleniyor. Sadece dijital mağazalar üzerinden oyun satın alınacağı konsol standart sürüme göre daha ucuz olacak.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın