Sony CEO’su PlayStation 4’ü 2022 Yılına Kadar Destekleyeceklerini Söyledi

Japonya merkezli teknoloji devi Sony oyun sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Şirket hem PlayStation konsolları hem de bu konsollara özel geliştirdiği oyunlar ile milyonlarca kişiye ulaşıyor. Oyuncular uzun zamandır yeni konsol modeli PlayStation 5 için heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. Geçtiğimiz günlerde konsol Sony tarafından tanıtılmıştı. Lansmanda konsolun çıkış tarihi ve fiyatı da netliğe kavuştu.

PlayStation 5’in piyasaya çıkması ile beraber Sony bu konsol için çok sayıda yeni oyun geliştirecek. Oyuncuların ilgisinin böylece yeni konsol üzerine toplanması amaçlanıyor. Diğer yandan halihazırda milyonlarca PlayStation 4 kullanıcısı bulunuyor.

PS5 için çıkan oyunların bu konsollarda bir süre daha destekleneceği daha önceden açıklanmıştı. Sony CEO’su Jim Ryan’dan bu konuya dair yeni açıklamalar geldi. Ryan’a göre PS5’e özel oyunların PS4 desteği iki yıl daha devam edecek.

PS4 Kullanıcılarını Sevindiren Açıklama

PlayStation 5’in çıkışına sayılı günler kaldı ve Jim Ryan çeşitli basın kuruluşlarına açıklamalarda bulunuyor. Ünlü isim PS4 sahiplerini ilgilendiren bir açıklama yaptı. GameIndustry.biz’e konuşan Ryan, PlayStation 5 için geliştirecekleri özel oyunların 2022 yıına kadar PS4 tarafından destekleneceğini söyledi. PlayStation 5’in Demon’s Souls Remake ve Spider-Man: Miles Morales gibi iddialı oyunları piyasaya süreceği biliniyor.

Pek çok kişi bu oyunların PS4 için de geldiğini fark etti. Jim Ryan açıklamasında PlayStation 4’ün bugün itibarıyla çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip olduğunu ve buraya hemen sırtını dönmeyeceklerini belirtiyor. PS5 piyasaya çıkacak olmasına rağmen önümüzdeki iki yıl boyunca oyuncu kitlesinin büyük bölümü PlayStation 4 kullanıcısı olacak.

PlayStation 5’in Oyunları Göz Açıp Kapayıncaya Kadar Yükleyen SSD Performansı Ortaya Çıktı

Tabi PS5 oyunlarının bu konsolda desteklenmesi için PlayStation 4’ün işletim sistemine yönelik yazılım güncellemelerinin yayınlanması söz konusu olacak. PlayStation 5 19 Kasım’da ülkemizde raflarda yerini alacak. İlk olarak standart sürümü gelecek konsolun Türkiye’de 8.299 TL’den alıcı bulması bekleniyor.

İlgili Haber:  Cardano Dolandırıcılara Karşı Yeni Eylem Planı Oluşturuyor

Önümüzdeki yıl içerisinde daha uygun fiyata sahip olan Digital Edition sürümünün satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Konsolun bu modelinde disk okuyucu bulunmuyor ve oyunlar sadece dijital platform üzerinden satın alınabiliyor. Sony geçtiğimiz günlerde PlayStation 5’in ilk 12 saatteki ön sipariş oranını açıklamış ve bu alanda yeni bir rekora imza atılmıştı.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın