SEC, Ripple Yöneticilerinin 8 Yıl İçerisindeki Mali Kayıtlarını Talep Etti

Ripple ile SEC arasında görülen davada yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. ABD menkul kıymetler piyasası düzenleyici kurumu SEC, XRP tokenlerinin 1.3 milyar dolarlık yasadışı satışıyla bağlantılı olarak kişisel finansal ayrıntıları iki Ripple yöneticisi, Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’a yönelik yeni bir araştırma başlatıyor.

İki yöneticiden, mahkemede altı bankaya gönderilen celplerin düşürülmesi talebiyle son sekiz yıllık mali kayıtlarının sunulması istendi. SEC her iki yöneticinin de XRP’nin bir menkul kıymet olabileceği tavsiyesini görmezden geldiğini ve satışlardan kişisel olarak 600 milyon dolar kar sağladığını iddia ediyor.

Yöneticiler SEC’e Tepkili

Ripple avukatları davanın dolandırıcılık iddialarını içermediğinden, kişisel mali ayrıntıların alınması talebinin düzenleyici açısından tamamen uygunsuz bir erişim olduğunu savundu. Savunma avukatları, “SEC, neden bu bilgiye sahip olduğuna dair tutarlı bir açıklama sunmadı ve sunamaz” açıklamasını yaptı.

Avukatlar, Larsen ve Garlinghouse’un düzenleyici ile işbirliği yapmayı ve XRP satışıyla ilgili tüm finansal işlemlerin devir detaylarını zaten kabul ettiklerini vurguladılar. ABD mali düzenleyicisi finansal kayıtlar için bankalara yaklaşırken, her iki Ripple yöneticisi de mahkemeyi yasal temsilcilerinin sunduğu iki ayrı önergeyle kendilerine yönelik iddiaları reddetmeye zorluyor.

SEC’in hedefindeki Ripple yöneticileri davanın esasını sorguladılar ve düzenleyici tarafından yöneticileri suçlayacak kanıtların bulunmadığına işaret ediyorlar. Ayrıca, SEC’in yargı makamını sorguladılar ve bilinen tüm XRP satışlarının Amerika Birleşik Devletleri dışında yapıldığını söylediler.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Ekonomi

İlgili Haber:  Avrupa Komisyonu 4 Milyon Doz Aşı Duyurdu, Pfizer/BioNTech Hisseleri Yükseldi

Yorum yapın