Samsung’un Gelecek Yıl Satışa Sunacağı Amiral Gemilerine Dair Yeni Bilgiler Sızdırıldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung akıllı telefon pazarının en güçlü üreticisi konumunda Son yıllarda yapılan pazar araştırmaları Samsung’un pazar payı ile rakiplerinin önünde olduğunu gösteriyor. Son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında Galaxy Note 20 ve katlanabilir ekranlı Galaxy Z Fold 2 modellerinin tanıtımı yapıldı.

Şirket her yıl tanıttığı amiral gemisi modeller ile dikkatleri üzerine topluyor. Şimdiden gözler gelecek yıl tanıtılacak amiral gemisi modellere çevrilmiş durumda. Teknoloji devi yeni telefonunu Galaxy S21 ya da Galaxy 30 adıyla duyurmayı planlıyor. Bu modeller ile beraber katlanabilir ekranlı Galaxy Z Flip 2’nin de tanıtılması bekleniyor.

Yaptığı isabetli sızıntılar ile adından söz ettiren Jon Prosser, Galaxy S30/S21 serisi ile ilgili ses getirecek iddialarda bulundu. Prosser telefonların bazı özellikleri ve çıkış tarihine dair açıklamalar yaptı. Bir diğer Twitter kullanıcısı Ricciolo ise Galaxy Z Flip 2’nin hoparlör donanımına dair iddialarda bulundu.

Galaxy S30/S21’e Dair Yeni İddialar

Güney Koreli teknoloji devi Galaxy S serisine dair tanıttığı her yeri model ile dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Önümüzdeki yılın ilk aylarından itibaren Galaxy S30/S21 serisi ile tanışma fırsatı bulacağız. Jon Prosser yeni amiral gemilerinin hem çıkış tarihi hem de hangi isimle çıkacağına dair açıklamalarda bulundu. İddiaya göre Samsung önümüzdeki yıl Galaxy 30 yerine Galaxy S21 adı ile yeni telefonlarını piyasaya sürecek.

Şirket yeni seriyi 3 model ile tanıtmayı planlıyor. Bir diğer iddia ise telefonların çıkış tarihine yönelik Galaxy S21 serisi 14 Ocak 2021 tarihinde düzenlenecek Galaxy Unpacked etkinliği ile ilk kez görücüye çıkmış olacak.

Telefonların kullanıcılar ile buluşmasının ise 29 Ocak’ı bulacağı belirtiliyor. Prosser’in yeni telefonlara dair açıkladığı bir diğer detay ise renk seçenekleri oldu. Galaxy S21 serisi siyah, beyaz, gri, mor ve gümüş renk seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Ancak Samsung’un her modelde tüm renkleri bir arada sunmayabileceği belirtiliyor.

İlgili Haber:  Apple Music Pandemi Sürecinde Rakibi Spotify’dan Daha Fazla Büyüdü

Samsung, Exynos İşlemcisini Çinli Akıllı Telefon Üreticilerine Satmaya Hazırlanıyor

Telefonun teknik özelliklerine değinecek olursak Snapdragon 875 ve Exynos 2100 işlemcilerden güç alması bekleniyor. Samsung bu işlemcileri farklı lokasyonlara özel olarak sunuyor. Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus modelinde üçlü kamera olması bekleniyor. Serinin en güçlü üyesi Galaxy S21 Ultra modelinde ise dörtlü kamera yer alacak.

Galaxy Z Flip 2 için Stereo Hoparlör İddiası

Samsung son yıllarda katlanabilir ekran teknolojisine ağırlık vermiş durumda. Galaxy Fold, Galaxy Z Flip ve son olarak Galaxy Z Fold 2 modelleri kullanıcıların beğenisine sunuldu. Önümüzdeki yılın tanıtılacak ilk katlanabilir telefonu ise Galaxy Z Flip 2 modeli olacak. Flip serisi dikey katlanma mekanizması ile Fold serisinden ayrılıyor.

Ricciolo adlı Twitter kullanıcısı Galaxy Z Flip 2 modeline dair yeni iddialarda bulundu. Telefon geçtiğimiz yıl çıkan selefinden farklı olarak stereo hoparlör ile tanıtılacak. İlk modelde mono hoparlöre yer verilmişti ve kullanıcılar tarafından eleştiri almıştı. Diğer yandan Samsung’u bu telefonun ikinci ekranının boyutunu büyütmek istediği biliniyor.

Cihaz katlanmış haldeyken bildirimleri görmeye ve cağrıları cevaplamaya yarayan ikinci ekranın boyutunun 1.1 inç olacağı iddia ediliyor. Teknoloji devi geçtiğimiz yıl Galaxy S20 ve Galaxy Z Flip modellerini Şubat ayı içerisinde tanıtmıştı. Önümüzdeki dönemde tanıtılacak yeni telefonların da yılın ilk aylarında görücüye çıkması bekleniyor.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın