Samsung Galaxy S20 Plus ve Redmi Note 8 Pro Modellerinin Oyun Performansı Karşılaştırıldı

Teknolojinin hızla gelişmesi ile beraber birbirinden iddialı akıllı telefon modelleri piyasaya sürülüyor. Dünyanın önde gelen üreticileri yüksek performans sunan bu modeller ile birbirleri ile rekabet ediyor ve kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor. Mobil cihazlardaki gelişmeler oyun deneyiminde de büyük bir gelişim yaşanmasına zemin hazırlıyor. Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz Şubat ayında Galaxy S20 ailesini tanıttı.

Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra modellerinden ulaşan yeni amiral gemileri, üstün tasarımı ve teknik özellikleri ile dikkat çekiyor. Diğer taraftan Çinli akıllı telefon devi Redmi, Note 8 Pro modeli ile kullanıcıların karşısına çıktı. Kullanıcılara fikir vermek adına yeni nesil akıllı telefon modelleri için pek çok test yapılıyor. Son olarak Galaxy S20 Plus ve Note 8 Pro modelleri oyun testi ile karşımıza geliyor.

Corona Virüsü Akıllı Telefon Satışlarını Son Yılların En Kötü Seviyesine Düşürdü

Bir YouTube yayıncısı her iki telefonun oyun performanslarını test etti. Telefonların bu noktada sahip olduğu işlemciler büyük öneme sahip olmakta. Galaxy S20 Plus, Samsung tarafından geliştirilen Exynos 990 işlemciden güç alıyor. Note 8 Pro modelinde ise Helio G90T işlemcisi bulunuyor.

İki telefon son günlerin en popüler oyunlarından PUBG Mobile üzerinde test ediliyor. Galaxy S20 Plus’ın 20 dakikalık oyun testinde 40 fps’e kadar düştüğü görülüyor. Bu noktada Exynos 990 işlemcisinin beklentilerin altında bir performans sunduğu belirtiliyor. Üstelik her iki telefon arasında büyük bir fiyat farkı bulunuyor. Buna rağmen Galaxy S20 Plus’ın rakibinin gerisinde kalması düşündürücü.

Geçtiğimiz günlerde Exynos işlemcisi Samsung kullanıcıları tarafından tartışma konusu olmuştu. Bazı testlerde Exynos 990’ın Snapdragon 865’e göre daha düşük performans sunduğu iddia edilmişti. Samsung ise böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıklamıştı. Galaxy 20 Plus ve Note 8 Pro’nun oyun performanslarını videodan izleyebilirsiniz.

İlgili Haber:  İngiltere Özel Sektörü Haziran’da Güçlü Büyürken İstihdam Artışı Rekor Kırdı

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın