Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: ‘Pandemide dünyaya örnek olduk’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya’da katıldığı açılış törenlerinde hemşehrilerine pandemi sürecinde Türkiye’nin başarısını anlattı ve seçimlerde destek istedi.

BABASI DA DİNLEDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün baba ocağı Kulu’da katıldığı Kulu Tuzyaka Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılış töreninde hemşehrilerine bu topraklarda bakkal bir babanın çırağı olarak büyüyüp, eğitim için Bursa’ya gittiği dönemleri anlatırken, babası Hasan Koca da tören alanında oğlunu dinledi.

‘PANDEMİDE DÜNYAYA ÖRNEK OLDUK’

Bakan Koca, daha sonra Cihanbeyli ilçesine geçerek, Cihanbeyli Atık Su Arıtma Tesisinin açılışına katıldı. Bakan Koca, “Pandemide dünyaya örnek olduk. Pandemide yurt dışında birçok yakınımız var. Birçok yakınlarımızdan yurt dışında nasıl davranıldığını hepimiz biliyoruz. Biz koridorlarda hastalarımızı bırakmadık. Biz huzurevlerinde hastalarımızı ölüme terk etmedik. Biz üstelik 162 ülkeye yardımda bulunan bir Türkiye olduk” dedi.

’10 GÜN İÇİNDE YENİ BİR DÖNEMECE DOĞRU GİDİYORUZ’

14 Mayıs seçimlerinde destek isteyen Bakan Koca şöyle konuştu:

“Önümüzdeki 100 yıllık dönem bu anlamda Türkiye’nin iddiasının olduğu bir dönem. Ama bu iddia da 85 milyonun birbirinden ayrıştırılmadan, birbiriyle kucaklaştığı, bütünleştiği, birlik olduğu ve bu topraklara aidiyet duygusu içinde katma değer oluşturan güçlü bir Türkiye’den bahsediyoruz. Birbiriyle uğraşan değil, dışa karşı bir olan bir Türkiye’den bahsediyoruz. Önümüzdeki 1 hafta, 10 gün içinde yeni  bir dönemece doğru gidiyoruz. O nedenle yeni dönemin önemli bir dönem olduğunu, bir tercih varsa, bu tercihi Türkiye’ye inanmak yönünde kullanacağınızdan eminim. Tercihinizi bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımızdan yana yaptınız. Önümüzdeki 14 Mayıs döneminde de tercihinizi Cumhur İttifakı’nın adayı Sayın Cumhurbaşkanımızdan yana yapacağınızdan endişe etmiyorum”

Bursa Seçim Sonuçları Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Hasan Dönmez – Sağlık

Fahrettin Koca Türkiye Tuzyaka Bursa Sağlık Haberler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Gastroenterit nedir? Gastroenterit enfeksiyon nedir? Gastroenterit neden olur, tedavisi ne?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir