Rockstar Games’ten PlayStation 5 ve Xbox Series X Kullanıcılarını İlgilendiren Açıklama

Video oyun sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda geliştirici şirket bulunuyor. Dev şirketler birbirinden iddialı oyunlar geliştiriyor ve PC, konsol platformlarında kullanıcıların karşısına çıkıyor. Son yıllarda piyasaya sürdüğü Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption oyunları piyasaya sunan Rockstar Games, PC ve konsol pazarında büyük bir paya sahip olmakta.

Şirketin başlıca oyunları olarak Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption serileri öne çıkıyor. Her iki seri de PC, PlayStation ve Xbox konsollarında oyunculardan büyük ilgi görüyor. Bilindiği üzere önümüzdeki günlerde yeni nesil konsollar oyuncuların beğenisine sunulacak.

PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S kullanıcılara yeni nesil konsol deneyimi sunacak. Bu konsolların gelişinin yaklaşması ile beraber gözler dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerine çevrilmiş durumda. Bu oyunların yeni nesil konsollar ile uyumlu olup olmayacağı merak konusu oldu. Rockstar Games merak edilen bu konuyla ilgili açıklamada bulundu.

GTA 5 ve RDR2 Geriye Dönük Uyumlu Olacak

Rockstar Games popüler oyunları Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2’nin PS4 sürümlerinin yeni nesil konsollar ile uyumlu olacağını açıkladı. Bununla beraber GTA 5’in 2021 yılında PS5’e özel sürümünün çıkacağı belirtildi. Ayrıca Rockstar Games’in bir diğer oyunu L.A Noire, PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarında oynanabilir olacak.

Kullanıcılar oyunlarını yeni konsola aktardığında kaldıkları yerden devam edebilecek. Şirket oyunculara yapması gerekenlerle ilgili açıklamasında, “Dosyaları ve tüm oyunları LAN kablolarıyla, kablosuz olarak bağlanarak veya USB depolama birimiyle aktarın. Ayrıca PlayStation Plus veya Xbox Live hesabınıza bağlı en yeni bulut kaydını da aktarabilirsiniz – PlayStation 5 veya Xbox Series X | S’de oynamadan önce PlayStation 4 veya Xbox One konsolunuzda bulut kayıtlarının etkinleştirildiğinden emin olmak isteyebilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Haber:  Microsoft, Tokyo Game Show 2020 Etkinliği Planlarını Açıkladı

Dirt 5 Bekleyenler için PlayStation 5 Videosu Ortaya Çıktı

Rockstar Games’in PlayStation 5 ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek oyunları sırasıyla şu şekilde:

PlayStation 5

GTA V GTA: San Andreas GTA: Vice City GTA III Manhunt Max Payne Red Dead Revolver The Warriors Bully Red Dead Redemption 2 L.A. Noire

Xbox Series X ve Xbox Series S

GTA V GTA IV Bully: Scholarship Edition GTA: Episodes from Liberty City GTA: San Andreas Red Dead Redemption Red Dead Redemption 2 Rockstar Games Presents Table Tennis Midnight Club: Los Angeles L.A. Noire

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Hobi – Eğlence

Yorum yapın