PlayStation 5’in Oyunları Göz Açıp Kapayıncaya Kadar Yükleyen SSD Performansı Ortaya Çıktı

Konsol dünyası bu yıl heyecanla beklenen iki yeni modelin tanıtımına sahne oldu. Sony ve Microsoft üst düzey oyun deneyimi vadeden PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarını tanıttı. Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 sahip olduğu donanım ile en iyi oyun deneyimini ve yükleme süresini sunacak. Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde PlayStation 5’in ön sipariş sürecini başlatmıştı.

Kısa zaman önce Sony’den bu konuyla ilgili bir açıklama da geldi. PS5’in ilk 12 saatte aldığı ön sipariş oranı ile yeni bir rekora imza attığı belirtilmişti. Kullanıcıların bu zamana kadar en çok canını sıka konulardan birisi oyunların yükleme süresi olmuştur. Gerek PC gerek konsol ürünlerinde oyunların açılması için bir süre beklemek gerekiyor. PlayStation 5 ise bu süreyi tamamen ortadan kaldırmaya yönelik bir depolama birimini üzerinde taşıyor.

PlayStation 5 Oyun Deneyiminin Yanı Sıra Popüler Dijital Servisleri de Bünyesinde Barındıracak

Konsol 825 GB SSD depolama birimi sayesinde oyunları çok hızlı bir şekilde yüklüyor. Bu performansın canlı hali ise kullanıcılar tarafından paylaşılmaya başlandı. YouTube’da paylaşılan videolarda yükleme ekranının neredeyse tamamen ortadan kalktığı görülüyor. Bir kullanıcı Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyununu çalıştırdığı esnada oyunun yükleme süresini kayıt altına aldı.

PlayStation 5’in SSD performansını ile oyunu çok kısa bir sürede yüklediği görülüyor. 7 saniye içerisinde yüklenen oyunun bu süreçte görülen ekranın tasarımını incelemek bile mümkün olmuyor. PlayStation 5, 19 Kasım’da ülkemizde oyuncuların beğenisine sunulacak. Konsolun SSD farkı ile oyun yükleme hızını ortadan kaldırdığı anı videodan izleyebilirsiniz. Sony yetkilileri benzer videolara telif atarak kaldırma yoluna başvuruyor. Bu videonun da YouTube’da kaldırılması halinde bu adresten ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

İlgili Haber:  Ekside Açılan Kanada Gösterge Endeksi Rallisini Genişletemedi

Teknoloji

Yorum yapın