PlayStation 5’e Özel Oyun için Türk Geliştiriciden Haber Var

Oyun dünyası uzun zamandır Sony ve Microsoft’un yeni konsollarını tanıtmasını bekliyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X’in önümüzdeki günlerde resmi olarak tanıtılacağı ifade ediliyor. Daha önce yapılan açıklamalarda her iki konsolun teknik özelliklerinin büyük bölümü ortaya çıkmıştı. Bununla beraber her iki konsolun da çıkış fiyatları merak edilen başlıca konular arasında geliyor. Geçtiğimiz günlerde PlayStation 5’in Haziran ayı içerisinde tanıtılacağı iddia edilmişti. 

Tabi hem Sony hem de Microsoft, yeni konsol ürünlerine özel oyunlar ile kullanıcıların karşısına çıkacak. PlayStation’un bu zamana kadar çıkan konsolları, özel oyunları ile milyonlarca kullanıcıyı kendisine çekmeyi başardı. Bu durum PlayStation 5 modelinde de geçerli olacak gibi görünüyor.

Daha önce yerli ve milli oyun projesi kapsamında Türk yapımı oyunların yapılacağı gündeme gelmişti. Bu proje ile adından söz ettiren geliştirici Ufuk Anteplioğlu, PlayStation 5 için oyun geliştirdiklerini açıkladı. Böylelikle geliştirilen oyun PlayStation 5 için gelen ilk Türk yapımı olarak tarihe geçmiş olacak.

PS5 için Türk Oyunu Yolda

Geliştirici Ufuk Anteplioğlu daha önce mobil uygulama pazarına sunduğu ürünler ile tanınıyor. Kardeşi Doğan Anteplioğlu ile çalışmalar yaptığını söyleyen geliştirici, mobil oyun pazarında elde ettikleri başarıyı PlayStation konsolunda da sağlamak istediklerini ifade etti.

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in Fiyatı Türkiye’de Çok Daha Pahalı Olacak

Geliştirdikleri oyunun poligon tarzına sahip olduğunu söyleyen Anteplioğlu, “Oyun birçok farklı türü içinde barındırıyor ama temel olarak bakacak olursak ‘Battle Royale’ tarzında bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız burada şuna dikkat çekmek istiyorum. Diğer ‘Battle Royale’ oyunlarından çok daha farklı içerik ve mekaniklere sahip olarak çıkmasını planlıyoruz.

Günümüzde ‘Battle Royale’ en çok sevilen türlerden biri. Yine de bizim oyunumuz farklı içerikleri ile birlikte ‘Battle Royale’ modunu seven sevmeyen, tüm oyuncuların deneyimlemek isteyeceği bir oyun yaptığımızı düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

İlgili Haber:  Hindistan Ekonomisi 2021’de V Şekilli Toparlanmaya İlerliyor

Xbox için de Oyun Gelebilir

Geliştirdikleri oyunu yeni nesil konsolları düşünerek tasarladıklarını söyleyen Anteplioğlu, “Yeni nesil cihazlar çıktığı zaman optimizasyon kontrolü yapıp hem eski, hem de yeni nesil modellerde aynı anda yayımlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

İlerleyen dönemde Xbox konsolu için de oyun geliştirmek istediklerini söyleyen Türk geliştirici, “Xbox tarafında şuan da elimizde test edebileceğimiz herhangi bir Xbox One cihaz yok. Oyunu çapraz platform olarak hazırlamaya başladığımızdan dolayı bir Xbox cihazı temin ettiğimiz andan itibaren Xbox’a da oyunu çıkartmanın çok fazla vakit almayacağını düşünüyoruz.” diyerek ilerideki dönem için planları hakkında bilgilendirme yapmış oldu.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Hobi – Eğlence

Yorum yapın