PlayStation 5 için Hayranlık Uyandıracak Bir Konsept Hazırlandı

Dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden biri olan Sony, çok uzun yıllardır konsol pazarının büyük bölümünü de elinde tutuyor. PlayStation modelleri ile geçmişten bu yana oyunculara üst düzey bir konsol deneyimi sunan şirket, şu sıralar yeni ürünü üzerinde çalışıyor.

Oyun dünyası uzun zamandır PlayStation 5 ve Microsoft’un geliştirdiği Xbox Series X konsollarına dair heyecanlı bir bekleyiş içerisinde. Sony’nin yeni konsolunun ne zaman tanıtacağı halen tam olarak netleşmiş değil. Geçtiğimiz günlerde PlayStation 5’in Haziran ayı içerisinde tanıtılacağı iddia edilmişti.

Bunun yanı sıra PS5’in teknik özellikleri büyük ölçüde biliniyor. Konsolun sahip olduğu özellikler itibarıyla üst seviye bir oyun deneyimi sunacağını söylemek mümkün. Ancak PlayStation 5’in nasıl görüneceği halen merak konusu. Sony tam olarak konsolu göstermedi ve bazı tasarımcılar birbirinden farklı konsept görünümler ile farklı fikirler ortaya atıyor.

PS5 için Fan Kapaklı Konsept

Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde PlayStation 5’in kontrol cihazı DualSense 5’in tanıtımını gerçekleştirmişti. Yeni ürün tahminlerin aksine beyaz ağırlıklı renkler ile karşımıza gelecek. Bir tasarımcı gelecek konsol için DualSense ile uyumlu yeni bir konsept hazırladı. VR4Player tarafından hazırlanan videoda PlayStation 5 için sıra dışı bir tasarıma yer veriliyor.

DualSense ile uyumlu görüntüsüyle dikkat çeken ürünün ayrıca Spider-Man versiyonu ve farklı renk seçenekleri hayal edilmiş. Daha önce PS5’in geliştirici kit görüntüsü ortaya çıkmıştı. Benzersiz tasarıma sahip olan bu konseptin geliştirici kit görünümünden ilham aldığı belirtiliyor. Dikdörtgen şeklinde tasarlanan yeni PS5, mavi led aydınlatması, siyah çizgileri ve beyaz ağırlıklı görünümü ile dikkat çekiyor.

PlayStation 5’e Özel Oyun için Türk Geliştiriciden Haber Var

Bu konseptin en çok öne çıkan bölümü ise soğutma kapağı olmuş. Orta taraftaki panel kaldırılabiliyor ve aşağıda led aydınlatmaya sahip bir fan görünüyor. Bu da kullanıcıların konsolun soğutma sistemini net olarak görmesine imkan sağlıyor. Sony geçtiğimiz ürünlerinde oyunlara özel konsol tasarımlarına yer vermişti. Dolayısıyla ilerleyen dönemde PlayStation 5 için Spider-Man tasarımı hazırlandığına tanık olabiliriz.

İlgili Haber:  Parasını yatıran kara kara düşünüyor! Dünyaca ünlü kripto borsası FTX resmen iflas etti

PlayStation 5, SSD depolama birimi sayesinde oyunların çok hızlı yüklenmesini sağlayacak. Bununla beraber ışın izleme teknolojisi ve 8K desteğinin yeni konsolda yer alacağı biliniyor. PlayStation 5’in fiyatı ise merak edilen bir başka konu olarak karşımıza çıkıyor. Bunu da resmi tanıtımda öğrenme fırsatı bulacağız.

Bir diğer konsol üreticisi Microsoft, 7 Mayıs tarihinde Xbox Series X için geliştirilen oyunları çevrimiçi etkinlik ile gösterecek. Benzer bir adımın Sony’den de gelebileceği konuşuluyor. PlayStation 5’in bu yılın sonuna doğru satışa çıkması bekleniyor. VR4Player tarafından hazırlanan sıra dışı PlayStation 5 konseptini videodan izleyebilirsiniz.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın