Netflix Oynatma Hızı Özelliğini iOS Uygulaması için Sundu

Video tabanlı platformlar günümüzde insanlardan büyük ilgi görüyor. Özellikle pandemi döneminde YouTube ve Netflix’in kullanıcı sayısında dikkat çeken bir artış yaşandı. Yayın servisi Netflix geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek verilerini açıklamış ve kullanıcı sayısını arttırdığı görülmüştü. Abonelerine geniş bir içerik yelpazesi sunan Netflix, platformun kullanım deneyimini de geliştirecek özellikler geliştiriyor.

Şirketin son dönemde kullanıcı dostu bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyor. YouTube’da yoğunlukla kullanılan oynatma hızı özelliği Netflix’in de tercihi olmuş durumda. Yayın servisi bu özelliği geçtiğimiz günlerde Android sürümü için getirmişti. iOS kullanıcıları ise uzun zamandır bu özelliğin kendilerine de gelmesini bekliyordu. Netflix yaptığı güncelleme ile oynatma hız desteğini iOS’a getirdi.

Oynatma Hızı iOS’a Geldi

YouTube’un uzun zamandır kullanılan özelliklerinin başında oynatma hızı desteğini gösterebiliriz. Netflix bu özelliği daha önce Android uygulaması için sunmuştu. Oynatma hızı aracı ile 0.5x / 0.75x / 1x / 1.25x / 1.5x gibi seçenekler belirlenerek içeriklerin hızı ayarlanabiliyor. Netflix’in sunduğu bu özellik YouTube’da ya da bir podcast servisinde olduğu gibi izleme anında yapılıyor.

Uygulama kapatılıp yeniden açıldığında oynatma hızı varsayılan ayarlara geri dönüyor. Netflix bu özelliği ilk olarak geçtiğimiz yıl test etmeye başladı. Birkaç ay sonra oynatma hızı aracı Android uygulamasına geldi. Kademeli olarak dağıtılan bu özelliği iOS kullanıcıları uzun zamandır bekliyordu.

Netflix Önümüzdeki Süreçte Hayata Geçireceği Yerli Projelerini Açıkladı

Oynatma hızı aracı için herhangi bir bölge sınırı olmayacak ve herkese ulaştırılacak. Yayın servisi kullanıcı dostu başka özellikleri de test etmeye devam ediyor. Bunlardan birisi arka planda dinleme için özel ses modu oluyor. Bu özelliğin ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

İlgili Haber:  Ne kadar peşinat ödenecek, başvuru ücreti var mı? İşte 15 soruda Yeni Evim Kampanyası'na ilişkin tüm merak edilenler

Teknoloji

Yorum yapın