Netflix, COVID-19 ile Mücadeleye Destek Vermeye Devam Ediyor

Son günlerin bir numaralı gündem maddesi Corona virüsü olmaya devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinden yayılan ve neredeyse her ülkede görülen salgın nedeniyle vaka sayısı her geçen gün hızla artıyor. Virüs pek çok sektörü ise olumsuz etkilemiş durumda. Dünyanın önde gelen şirketleri ve milyarderleri ise salgınla mücadele adına büyük bağışlar yapıyor. Bu şirketlerden birisi ise dünyanın en büyük dijital yayın servisi Netflix olmakta. Yayın platformu virüsten ise fazlasıyla olumsuz etkileniyor.

Geçtiğimiz günlerde Corona virüsü nedeniyle Stranger Things, The Witcher gibi dizilerin yeni sezon çekimlerinin durdurulduğu biliniyor. Ancak diğer yandan insanların evlerine kapanması ile beraber Netflix’in izlenme oranlarında gözle görülür bir artış söz konusu. Dizi ve film çekimlerinin durması ile beraber 120 bin oyuncu ve ekip çalışanı işsiz kalmış oldu.Yayın servisi bu kişilerin mağduriyetini gidermek adına yeni fonlar yaratmaya devam ediyor.

Netflix’ten Yeni Destek Fonu

Dünya genelinde 167 milyondan fazla abonesi olan Netflix, evlerinde kalan ekip çalışanlarının zararını karşılamak adına geçtiğimiz günlerde 100 milyon dolar destek paketi açıklamıştı. Şirketten konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi ve 50 milyon daha fon ayrıldığı duyuruldu. Böylelikle toplamda Netflix’in Corona virüsü ile mücadele kapsamında yaptığı destek 150 milyon dolara ulaşmış oldu. Önümüzdeki günlerde daha büyük bütçelerin ayrılması söz konusu.

Açıklama Netflix sözcüsünden geldi ve ayrılan paranın büyük bölümünün işsiz kalan kişilere gideceği belirtildi. Yayın servisi çok sayıda ülkede kullanıma sunuluyor ve bu ülkelere özel yapımları ile adından söz ettiriyor. Şirket bunun yanında Corona virüsü ile aktif şekilde mücadele eden Gates Vakfı için de geçtiğimiz günlerde 30 milyon dolar destekte bulunmuştu. Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gaes ve eşi Melinda Gates’in kurucusu olduğu Gates Vakfı, aşı çalışmalarına da büyük destek verdiği biliniyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Son Kırılma Sonrası 30 Bin Dolar Desteği Yeniden Test Edebilir

Netflix Kullanıcı Güvenliğine Yönelik Yeni Özelliklerini Duyurdu

Şirket sözcüsü açıklamasında “Bu eşi görülmemiş zamanlarda desteğimize en çok ihtiyaç duyanlara yardım etmek için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz.” diye konuştu. Netflix tarafından bugüne kadar Corona virüsü ile mücadele kapsamında ABD, Kanada, İngiltere, İtalya, Hindistan, Fransa, Meksika, İspanya, Brezilya ve Hollanda gibi ülkelere acil yardımda bulunulduğu belirtiliyor.

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Sinema

Yorum yapın