Microsoft’un Yeni Nesil Konsolları Xbox Series X/S Türkiye Pazarına Giriş Yaptı

Oyun dünyası uzun zamandır yeni nesil konsolların piyasaya çıkmasını bekliyor. PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S konsolları geçtiğimiz günlerde Sony ve Microsoft tarafından tanıtılmıştı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi iki şirketin yine konsol rekabetinde karşı karşıya geleceği biliniyor. Her iki konsol da kullanıcılara üst düzey oyun deneyimi vadediyor.

Microsoft daha önceki duyurusunda Xbox Series X ve Xbox Series X modelleri ile oyuncuların karşısına çıkacağını açıklamıştı. Microsoft’un yeni Xbox modellerine özel oyunları da önümüzdeki günlerde oyuncuların beğenisine sunması bekleniyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oyuncular yeni Xbox konsollarını heyecanla bekliyordu. Bekleyiş sona erdi ve yeni konsollar Türkiye’de satışa sunuldu.

Xbox Series X/S Türkiye’de

Xbox Series X ve onun daha uygun fiyatlı modeli Xbox Series S daha önce bugün itibarıyla tüm dünyada ve Türkiye’de satışa sunuldu. Şirket aralarında Forza Horizon 4, Assassins Creed: Valhalla, Dirt 5 gibi 30 farklı oyunun yeni konsollar için optimize edildiğini belirtiyor. Ayrıca Microsoft’un popüler servisi Xbox Game Pass üyeleri de 100’den fazla oyuna yeni konsollar ile erişim sağlayabilecek.

Xbox Series X Türkiye’de 8.299 TL ile mağazalarda yerini alıyor. Bu konsolun bir alt modeli Xbox Series S ise 5.399 TL ile alıcı bulacak. Xbox Series X’in teknik özelliklerine kısaca değinecek olursak, AMD Zen 2 ve RDNA 2 mimarilerine sahip işlemci, ışın izleme desteği ve 4K’dan 8K’ya kadar çözünürlük desteği sunuluyor.

Microsoft CEO’su Yeni Nesil Xbox Konsollarına Talebin Beklenenden Fazla Olduğunu Söyledi

Microsoft konsola dair basın açıklamasında, “Xbox Series X, şimdiye kadarki en güçlü oyun konsolu olma özelliğine sahip. Hem performans açısından hem hız ve geriye dönük uyumluluk açısından çığır açacak bir teknolojiyle donatılmış yeni nesil Xbox Series X, Xbox One’ın 4 katından fazla işlemci gücü sunuyor.” ifadelerini kullandı. 19 Kasım tarihinde ise Xbox Series X’in rakibi PlayStation 5 ülkemizde oyuncular ile buluşacak.

İlgili Haber:  Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin Rusya'dan doğal gaz ödemeleri için erteleme istediği iddiasına sert çıktı

Sponsorlu

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.

Teknoloji

Yorum yapın